Kripto para yatırımcılarının hayatı boyunca en az bir kere girdikleri bir veri sitesi olan CoinMarketCap (CMC), bazı kullanıcılardan tepki almaya başladı. Siteyi ziyaret eden birçok kullanıcı borsaların listelenmesinde sorunlar olduğunu bildirdi. Şirket konu ile ilgili olarak talebi mantıklı bulduklarını ve çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını açıkladı.

CoinMarketCap Sahte Hacimle Mücadele Edecek

Bitcoin ve Altcoin pazarları ve kripto paraların değerini takip etmek açısından muhteşem bir takip sitesi olan CMC’de borsalar noktasındaki sorunlar uzun süredir devam ediyordu. İlgili sorun ise sahte hacimler.

Kripto para birimi fonu sağlayıcısı Bitwise şirketinin yaptığı araştırmaya göre, CMC sahte hacimlere karşı önlem almıyor. Bu siteye güvenen yatırımcılar ise sahte hacimlerden dolayı yanlış yatırımlar yapabiliyor. Bitwise şirketi Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başlatmak için SEC’e başvurmuştu. Yaptığı araştırma ise sektörün eksiklerini giderme amaçlı yapılmıştı.

Şirketin yöneticileri ise: “Tüm kullanıcıların geri bildirimlerini dinliyoruz. Kullanıcıların daha net verilere ulaşabilmesi için elimizden geleni yapmaktayız.” CMC’nin küresel pazarlama müdürü Carylyne Chan ise bir podcaste katılarak konu ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Chan yaptığı açıklamada: “Yeni yapacağımız sistemle birlikte kullanıcılar borsalar hakkında daha net bilgilere erişebilecek.”

Borsaların kullanıcıları pazara çekebilmek için sahte veriler kullanması ile ilgili haberi paylaşmıştık. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bir borsanın veya kripto paranın kısa zamanda yükselmesinin sahte hacimlerden kaynaklandığını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here