Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, bu alanda neredeyse tekelleşecek dek büyüdü. Şirket, daha öne Bitcoin girişimleriyle belli Earn.com’u satın aldığını açıkladı.

Silikon Vadisi’ndeki en favori kripto para girişimlerinden birisi olan Earn.com, bundan böyle Coinbase bünyesine yer alacak. Daha önceleri 21 Inc. adıyla tanınan firma, Bitcoin madenciliği konusunda Intel ile ortaklık kurduğu işler yapmıştı. Şirket, faaliyete geçtiği birincil aylarda büyük miktarlarda yatırım aldıktan sonradan taktik değiştirdi.

2015 yılında geliştirici odaklı ürünü 21 Bitcoin Computer’i piyasaya süren firma, milyonlarca dolarlık yatırımla gücüne güç katı. Ekim 2017’ye gelidiğimizde iyice değişim geçiren işyeri, artık bir sosyal medya sitesi adıyla markalaşmış oldu.

Kripto para konusuna özel olarak tasarlanan birincil sosyal medya mecrası olan Earn.com, kullanıcılarına kripto para kazanma imkanı sunan bir girişimdi. Kullanıcılar, dağıtılmış görevleri yaparak ödüller kazanabiliyor ve diğer yatırımcılarla zahmetsizce etkileşim kurma imkanına sahip oluyorlardı. 

Earn.com bununla birlikte piyasaya yeni çıkacak kripto paralar (ICO’lar) için de kullanıcıları arama zahmetinden kurtarıyor. Airdrop adı verilen ve bir takım temel görevlerle ücretsiz kripto para dağıtımı yapan kampanyalara tek bir noktadan varmak olası oluyordu.

Coinbase, takriben 120 milyon dolar vergi ödeyerek anlaşmayı sağladı. Az Önce koşullar açıklanmamış olsa da işlem kesinleşti. 

Earn.com’un kurucusu olan Balaji Srinavasan ise Coinbase bünyesinde baş teknoloji şefi olarak görev yapmaya devam edecek. Site benzer hizmetlerine kaldığı yerden, fakat bundan böyle Coinbase güvencesiyle devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here