Coinbase şuanda en güvenilir borsaların başında geliyor. Şirket, ABD’de faaliyet gösterse de Asya’ya açılmanın planlarını uzun süredir yapmaktaydı. Coinbase, Japonya’dan işletme ruhsatı için başvurusunu yaptı ve bekleme aşamasında.

Japonya’da bir dergi Coinbase politika sorumlusu Mike Lempres ile bir röportaj gerçekleştirdi. Lempres, “Lisans almak için görüşmeler gayet olumlu gidiyor. Japonya’da ki ilgili kurum, borsamız hakkında bilgi sahibi ve ne kadar kaliteli hizmet verdiğimizin farkında. Olay tamamen beklemeye kaldı.”

Daha önce Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), ocak ayında rekor kıran Coincheck’in ardından birçok borsayı incelemeye başlamıştı. Bu alanda ki yoğunluk ve yatırımların büyük olması sebebiyle hükümet lisans almak isteyen borsaların başvurularını dikkatlice inceliyor. Şuana kadar 160 şirket veya kuruluş lisans almak için sırada.

Lempres: “Kripto para alanında Japonya hükümeti haklı olarak güvenliğe önem veriyor. Bu bizim için iyi bir durum çünkü dünya üzerinde ki en güvenilir borsayız. Japonya’da faaliyet göstermek için sabırsızlanıyoruz. Tüm hazırlıklarımız tamam, lisans çıktıktan sonra resmi açılışımızı yapacağız.”

Ülke bir borsaya lisans vermeden önce güvenlik risklerini ve alınan önlemleri inceliyor. Coinbase depolama alanı noktasında en ileri teknolojiyi kullanan bir firma. ABD’de yapılan tüm güvenlik önlemlerinin Japonya’da da alınacağı zaten şirket tarafından önceden açıklanmıştı.

Şirket bu alanda en yetkin kişiler ile çalışıyor. Geçen haftalarda yayınlanan “borsa güvenliği” ile ilgili bir raporda Coinbase, 100 üzerinden 90 puanla en güvenilir borsa seçilmişti. Şirket 1 yıl içerisinde lisans almayı planlıyor.

Şuanda birçok borsa Japonya’da faaliyet göstermek istiyor çünkü ülkenin potansiyeli çok büyük.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here