ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 18 Mart’ta yayınladığı duyuruda Stellar kriptosunu listelediğini açıkladı. Bu varlığa destek vereceğini de açıklayan Coinbase, kullanıcıların bu varlığı almasını, satmasını, depolamasını ve transfer etmesinin önündeki engelleri kaldırdı. Coinbase web sitesinde ve borsanın iOS ve Android uygulamaları üzerinden bu varlıkla ilgili tüm işlemler yapılabilecek.

Yeni eklenen kripto paranın İngiltere ve New York Eyaleti dışında kalan tüm müşterilerin kullanımına sunuldu. Geçtiğimiz haftalarda ise Coinbase Pro (Kurumsal Yatırımcılar) borsasında XLM kriptosu eklenmişti. 17 Mart tarihinde Stellar (XLM) kripto parasının fiyatı keskin bir şekilde artmıştı.

Dün IBM ve Stellar, 6 uluslararası banka ile bir araya gelerek ortak bir proje oluşturduğunu açıkladı. Fiat para destekli bir stablecoin projesinin sinyalleri verilmişti. XLM bu haberlerden sonra güne %6 oranında artış ile başladı. Haftalık bazdaki artış oranı ise %12’nin üzerinde. Bu yükselişin ardından haftalık analizlerimizde bu varlığı da yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here