ABD merkezli dünyanın en büyük kripto borsalarından Coinbase, genişleme çalışmalarını sürüdürüyor. Genişleme noktasında agresif bir tutum sergileyen borsa, Avrupa pazarında hizmetlerini başlattığını duyurdu. Pazarın lideri olan borsa, yeni küresel pazarda sınırları zorlayacak agresif bir yaklaşım planlıyor.

Merkezi San Francisco’da yer alan kripto değişimi, ticaret platformunu: Litvanya, İzlanda, Andorra ve Man Adası gibi noktalara da taşıyacağını açıkladı.

Avrupa’da Kripto Ticareti

Coinbase geçenlerde yayınladığı haberde Avrupa pazarında toplamda 6 ülkede, dünya çapında ise 33 ülkede faaliyet göstermeye hazırlanıyor. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Coinbase, 6 yılda büyük bir kitleye hizmet vermeye başladı. 2019 yılında Avrupa’da dijital varlıkların daha da sade hale geleceğini açıkladı.

Açıklamada: “Bu pazarda ki yeni müşteriler iOS ve Android uygulamalarını kullanabilecek ve Coinbase platformunda kripto para satın alma ve satma olanağına sahip olacaklar. Belirttiğimiz bölgelerde ise yeni hizmetimiz olan Pro ve Prime’ı da zaman içinde kullanıma sunacağız.”

Şirket, yeni yatırımcılar bulmak adına daha proaktif ve agresif bir tutum sergileyeceğini açıkça belirtti. Borsa, müşteri taleplerini daha iyi karşılamak adına da Pro ve Prime servislerini ABD’de bulunan müşterilerine sunmuştu.

Borsa alım ve satım faaliyetlerini basitleştirerek özel teklifler sunmaya hazırlanıyor. Daha önce de birkaç kripto para arasında dönüşüme imkan vermiş ve maliyetleri azaltmıştı. Bu yeni hizmet ise birçok yatırımcı tarafından olumlu karşılanmıştı.

Borsa ülkemizde aktif olarak faaliyet göstermiyor. Avrupa’da ki hamleler arasında ise ülkemiz henüz bulunmuyor. Türkiye’de kripto pazarı çok canlı olmadığı için belki 2019 da borsa ülkemize gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here