ABD merkezli bir kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase, bu yıl 500’den fazla kişiye istihdam sağlamıştı. Gelen son haberlere göre ise 15 personelin görevine son verildi.

Şirket son yıllarda çok popülerlik kazandığı için müşterilerden gelen talebe karşılık veremiyordu ve bu sebeple birçok kişiyi işe almıştı. İşe alınan kişilere ise en az 1 yıl çalışma garantisi vermişti. Coinbase şirketi işten çıkarma olayını doğruladı.

Şirket yaptığı açıklamada: “Ekibimizde yer alan herkese teşekkür ediyoruz. Onların çalışmalarını daha verimli ve etkili yapmak içinde elimizden geleni yapmaktayız. Bazı çalışanlarımızın ise Dolandırıcılık faaliyetlerine karıştığını tespit ettiğimiz için bu kişileri işten çıkardık.”

Coinbase işten çıkarmaları doğrulasa da sayı vermekten kaçındı. Şirket içinden gelen bilgilere göre ise sayı iddia edildiği gibi 15 değil, çok daha fazla. İçeride ki kaynak Yahoo’ya şu açıklamayı yaptı: “Burada insanlar çalışma koşullarından memnun değiller. Üst yönetim ile çalışanlar arasında ki iletişim çok kopuk. Şirket tarafından yapılan işten çıkarma gerekçesi ise tamamen saçmalık.”

Coinbase 2017 yılında başlattığı değişim sonrasında kullanıcıların destek taleplerine yanıt veremez hale gelmişti. Şirkette bu sebeple yatırımcılarına mevcut personel sayısını arttıracağını garanti etmiş ve bunu yerine getirmişti.

İşten çıkarmalardan önce şirkette bu yıl çalışmaya başlayan 500 den fazla kişi bulunuyor. Kasım ayı içerisinde ise şirket halka arz edilmeyi planlamakta. Halka arz öncesi ise bu haber hiç olumlu karşılanmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here