Çin’de orta sınıfa yönelik yeni bir anket yapıldı. Yapılan anket kripto paraların demografik açıdan popülerlik kazanabileceğini gösteriyor. Hatta, orta sınıf Çinlilerin yaklaşık yüzde 3’ünün, yatırım portföyünde Bitcoin veya kripto paralara yer verdiği görünüyor. Orta sınıf Çinliler tüm baskılara rağmen kripto paralardan vazgeçmemiş görünüyor.

Orta sınıf Çinliler kripto varlıkları uçucu olarak görüyor
Anket, Sohu Finance tarafından 500 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi ve Çin’de orta sınıfından 100 bini aşkın katılımcıyla yapıldı. Veriler, orta sınıf üyelerinin yatırım yaparken %10’dan fazla olmayan kayıpları kabul edilebilir olarak görüyorlar. Bu durumda kripto varlıklarının uçucu olarak görüldüğü için isteksiz bir bakış açısı oluşturuyor.

Kripto paralar aynı listede bulunan diğer yatırım türleri daha alt sıralarda kalıyor. Kripto paralara yatırım yapan %3’lük orta sınıfın yaklaşık yarısı, yüzde 10’dan daha fazla olan kayıpları normal karşılıyor. Bu da, bu bireylerin riske karşı daha eğilimli olduğunu gösteriyor. Kripto piyasasının, özellikle de Bitcoin’in Çin hükümeti tarafından baskılandığı göz önüne alındığında, bu rakamların fırtına öncesi sessizlik olduğu anlaşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here