Çin Halk Komünist Partisi (ÇKP) resmi bir gazeteye verdiği basın açıklamasına göre, blok zinciri laboratuarı açmak için stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Shenzhen merkezli bir teknoloji şirketi olan Xunlei Limited, laboratuar için gerekli altyapıyı sağlayacak. Yine ilgili anlaşmada People Capital isimli bir şirketin daha adı geçiyor ve bu iki şirket teknoloji inovasyonu üzerine ortak çalışma yürütecek.

Blok zinciri teknolojisinin yanı sıra, iki şirket seminer salonu ve atölyelerde inşa edecekler. Bu hizmetlere ek olarak, blok zinciri endüstrisinde yer alan şirketlere girişimcilik alanında da danışmanlık hizmeti de verilecek.

İki şirket arasında ki anlaşma ise 22 Temmuz tarihine dayanıyor. Konu hakkında ki detaylı bilgi ise partinin yayın organı olan People’s Daily Online tarafından açıklandı.

Xunlei Limited şirketi ise blok zinciri altyapı sağlayıcısı bir firma. Yine HTTP, FTP ve BitTorent protokollerini destekleyen eşler arası yazılımlar da geliştiriyor.

Bu yılın başında ÇKP, blok zinciri teknolojisi ve olası uygulamalar hakkında detaylı bir rapor paylaşmıştı. Rapora göre, bu teknolojinin doğru kullanıldığı takdirde birçok endüstriye faydası olacağı düşünülüyor.

Çin her ne kadar ICO’ları iptal kararı alsa da blok zinciri teknolojisine oldukça sıcak bakıyor. Bu anlaşmanın yanı sıra ülkede birçok farklı stratejik ortaklık daha kuruldu. Yine birçok Çinli şirket blok zinciri teknolojisinde faaliyet gösteriyor. Dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketi olan Bitmain’de Çin’de kurulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here