CFTC, Vadeli İşlemlerden Sorumlu Ticaret Komisyonunun kısaltması. Komisyonda çalışan bir görevli, blok zinciri kullanımları hakkında olumlu görüş belirtirken, Uluslararası düzenleyicilerin bir araya geldiği toplantıda, bu teknolojiye saygı duyulması gerektiğini açıkladı.

CFTC görevlisi Rostin Behnam, Japonya’da düzenlenen Konferansta söz aldı ve konuşmasında dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) değindi.

CFTC gibi kurumlar düzenleyici olarak görev alırlar ve yenilikçi teknolojileri finans kurumlarına tanıtmakta da önemli rol oynarlar. Yine yeni teknolojileri küresel pazarlara anlatarak olumlu ve olumsuz yanları hakkında da pazardaki oyuncuları uyarırlar.

Behnam yaptığı açıklamada: “DLT teknolojisi özellikle finans sektöründe olmak üzere sağlık sektöründe de kullanılabilir. Bu teknolojiye çok fazla güveniyorum. Eğer bu teknolojiyi araştırırsanız sizlerde ne kadar muazzam bir teknoloji olduğunun farkına varacaksınız.”

Benham, yeni teknolojileri daha iyi anlamak için Bitcoin ve diğer kripto varlıkları iyi araştırmak gerektiğini de ekledi.

Bu tarz açıklamaların gelmesi özellikle finans kuruluşları açısından oldukça önem arz ediyor. Finansal kuruluşları ve büyük çaplı oyuncular CFTC gibi kurumların raporlarına göre hareket ediyorlar.

Diğer yandan Benham’ın bahsettiği DLT teknolojisi blok zinciri altyapısını kullanmakta. Dijital varlıklarla beraber ortaya çıkan bu teknoloji ise sağlık, finans, teknoloji ve perakende sektörü için oldukça önemli. Büyük şirketler bu teknoloji ile birlikte verilerini daha güvenli bir şekilde saklayabiliyorlar. Yine birçok maliyetten de tasarruf edebiliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here