Çinli kripto para madencilik şirketi Canaan Creative, milyonlarca dolarlık bir fon turunu başarı ile tamamladı. Bitcoin ve türevlerinin fiyatlarının düşmesi en çok madencilik şirketlerini etkilemişti. Bu sebeple Canaan Creative gibi şirketler ek fonlar toplayarak boğa piyasasına kadar ayakta kalmaya çalışıyorlar.

Şirket Konu İle İlgili Açıklama Yapmadı

Söz konusu haber yerel bir gazetede yayınlansa da şirket bu haberi henüz onaylamadı. Canaan Creative şirketinin yatırımcılar nezrinde kredisi oldukça fazla. Basit bir madencilik şirketinden ziyade şirket birçok donanımın resmi üreticisi. Haber doğruysa ve şirket bu fon turunu başarı ile tamamlamış ise boğa piyasasına kadar ayakta kalacaktır.

Kripto para madencilik sektöründe likidite problemleri devam ediyor. Çinli madencilik şirketi Bitmain IPO (Halka Arz) yaparak bu buhrandan çıkmayı denese de bunu başaramadı. Ülkenin resmi kurumları zor durumunda olan Bitmain şirketini halka arz etmek istemiyor. Bitmain mevcut piyasadan en çok etkilenen şirketlerin başında geliyordu. Birçok bölgeden çekilmek zorunda kalan şirket çalışanlarının %50’sini işten çıkarmak zorunda kalmıştı.

Canaan 2019’un ikinci çeyreğinde halka arz edilmeyi hedefliyor. Şirketin onay alması durumunda Bitmain şirketi de resmi başvurusunu yapacaktır. ABD’li şirketlerin birçoğu iflas ederken Çinli şirketler hala daha ayakta kalmaya çalışıyorlar. Piyasalarında hareketlenmesi ile birlikte şirketlerin gelirlerinde de artış söz konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here