Son yıllarda en popüler olan oyunların arasında call of duty oyunu yer almaktadır. Bir grup Call of Duty oyuncusu ise bir plan hazırladı ve bu plan çerçevesinde insanların kripto para cüzdanlarını hedef aldı. Yaptıkları bu işlemden sonra ise güvenlik güçlerinden köşe bucak kaçıyorlar.

Chicago Sun Times’ta yer alan bir habere göre, grubun üyesi olan kişiler Call of Duty oyununu oynarken tanışıyor. Sonrasında ise masum kripto para sahiplerinin sahip oldukları cüzdanları hackleyebilmek için kendilerine bir plan geliştirildiler. Grubun üyeleri 3 milyon dolar değerinde olan kripto paraları cüzdandan çalarken yakalanma ihtimalleri de çok yüksek.

Kripto Cüzdanlar Hedef Alındı

Haber kaynağında olayla ilgili olan mahkemelerden birisinin nüshasına erişildiği iddia edilirken bu nüshada, hırsız çetesinin kullanıcılarının akıllı telefonlarına erişebilmek için ortaklaşa çalıştıkları belirtilmektedir. Grup üyeleri henüz herhangi bir suç yüzünden itham edilmediler fakat soruşturma devam ediyor ve soruşturma sonucunda suçluların kesin olarak kimlikleri net olarak belli olacak.

Hackerlar, kullanıcıların bazı dünya etkinliklerinde bahislerini yapabilecekleri herhangi bir merkezi bulunmayan Augur tarafından ortaya çıkarılmıştır. Augur, ilk olarak dijital para birimi olarak REP’in çalındığını fark etti. Bu çalınmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile iletişime geçti. FBI yapmış olduğu araştırmalarda yaklaşık olarak 805 bin dolar değerinde olan REP tokeninin çalındığını belirtirken çetenin üyelerinden birisini de suçüstü yakaladı ve soruşturma başlattı.

Hırsız FBI’ın yapmış olduğu sorguda suçunu itiraf etti. Suçuna itiraf ederken diğer grup üyeleriyle Call of Duty oynadıkları sırada tanıştığını belirtti. Fakat ifadesinde gruba zoraki bir şekilde dahil olduğunu belirtti.

Call Of Duty Üzerinden İletişime Geçiyorlar

Kimliği belli olmayan bir şahıs ise grubun dijital paraları çalabilmesi için 100’ün üzerinde kişinin akıllı telefonuna girmesine yardımcı oldu.

Yakalanmış olan kişi FBI’a vermiş olduğu ifadesinde masum olduğunu ve kimseden kripto para çalarak kazanç elde etmediğini belirtti. Suçlular birbiriyle iletişime geçecekleri sırada Call of Duty oyununun çevrimiçi sohbet bölümü üzerinden iletişime geçiyor. Bu şekilde iletişime geçen suçlularının IP’lerinin de kısa sürede belirlenmesi düşünülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here