Kripto para borsalarından Poloniex yeni aldığı kararla birlikte kurumsal yatırımcılara hizmet vermeye başladı. Ayrıca Okex’den de yeni bir haber geldi. Okex’de yeni türev ürünlerini piyasa sürdü.

Poloniex Kurumsal Hesaplar

ABD Merkezli bir kripto para borsası olan Poloniex, kurumsal hesapların artık platformda yer aldığını duyurdu. Blog gönderisine göre kurumsal müşteriler API hizmetlerinden yararlanabileceği gibi kripto varlıklara da yatırım yapabilecek. BTC ve USDC işlemlerinden de kurumsal müşterilerden ek ücret talebi olmayacağı açıklandı.

Duyuruda ayrıca, Poloniex’in finans kurumların gelişmiş ticaret ihtiyaçlarını da karşılaması bekleniyor. Binance ve Coinbase gibi borsaların ardından Poloniex en çok dikkat çeken kripto borsaların başında geliyor. Profesyonel hesap ekibi tarafından sağlanacak olan destekle birlikte yüksek para çekme limitlerinin de aktif olması planlanıyor.

Okex Yeni Türev Ürünleri

Günlük ticaret hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para borsası olan Okex, “Değişmez Swap” adı verilen yeni bir türev uygulamasını hayata geçirdi. Yakın tarihli açıklamaya göre Malta merkezli dijital varlık alım satım platformu, ürünlerin eşler arası sanal türevi temsil edeceğini açıkladı. Tüccarlar kripto paranın fiyatları üzerinden spekülasyon yapabilmeleri için sürekli takas oluşturabilecek.

Yeni enstrüman, vadeli işlem sözleşmelerine benziyor. Yatırımcılar dalgalı varlık fiyatlarına karşı uzun veya kısa pozisyon alarak riskten korunabiliyor. Diğer yandan, günlük herhangi bir ödeme de talep edilmiyor. Bu şekilde yatırımcılar zaman sınırı olmadan 100x’e kadar kaldıraçtan yararlanabiliyor.

Erisx, büyük finans kurumlarının ve kripto sektöründe ki devlerin katılımı ile 27 milyon dolarlık fonun kapanışını açıkladı. Fonda ki yatırımcılar arasında; ConsenSys, Bitmain ve Nasdaq Ventures gibi firmalar yer alıyor.

Erisx, 2019’un ikinci çeyreğinde spot ve vadeli işlem sözleşmelerine başlamaya hazırlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here