Bloomberg uzun süredir haftalık olarak kripto para analizi yapıyor. Yaptığı analizler ise genel açıdan bakıldığında tutarlı. Son analize göre ise Bitcoin’in taban fiyatı 3000 ile 3100 dolar arasında. Teknik verilerden yola çıkan analistlere göre bu noktada aşırı satış olduğu görülebiliyor.

Şuanda Bitcoin 3580 dolardan işlem görse de destek seviyesi ile arada 500 dolarlık bir fark var. Bu şu anlama geliyor, Bitcoin her an bu seviyelere düşebilir. Bloomberg’in raporuna göre, birçok yatırımcı hala daha kripto borsasına karşı temkinli. Ana akım ilgiyi arttırmak için ise büyük kurumların bu borsalar hakkında olumlu açıklama yapması gerekiyor. Destek seviyesi ise Kasım ayında 4000 doların üzerindeydi.

Kripto paralar şuanda 3500 doların üzerine sabitlenip kalmış durumda. Tabi ki daha önce de 6000 doların üzerinde sabitlenen fiyatlar anlık olarak 4000 dolara kadar düşüş yaşamıştı. Şuanda blok zinciri projeleri ile kripto varlıklar arasında ki ilişkide zayıflamış durumda. Geçtiğimiz yıllarda sağlam ve tutarlı blok zinciri projeleri başarıyla tamamlandığında bu durum fiyatlara olumlu etki ederken şuanda bu durum etkisi oldukça zayıf.

Kısa Vadeli Ralli Yaşanır Mı?

Bloomberg analistlerine göre kısa sürecek bir ralli söz konusu. Ralli başlasa da fiyatların en fazla 4500 dolar olacağı görüşündeler. Şuanda pazarın ateşini harlayacak bir katalizör ise bulunmuyor. Birçok uzmanın ve yatırımcının gözü SEC’in ETF kararında. Bazı uzmanlara göre ise bu kurumdan başka katalizörlerde piyasada mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here