Ülkemizinde yakından tanıdığı McKinsey & Company 5 Ocak’da yayınladığı resmi bir yazıya göre blok zincirinin pratik kullanımda işe yaramaz olduğunu belirtti. Şirket 1926 yılında kuruldu ve dünya çapında 27.000 çalışanı ile en başarılı danışmanlık şirketlerinin başında geliyor. Ülkemize de danışmanlık hizmeti verileceği haberinden sonra ülkede büyük tepki toplamış ve bu karar ertelenmişti.

Pratik Kullanımda Zayıf

Şirket yaptığı araştırma sonucunda bu karar varmış. Teknolojinin kararsız, pahalı ve daha emekle aşamasında olmasının bu sonuca varılmasında ki etkisi büyük. Şirket konu ile ilgili bir hipotez yayınlamış ve ürünü 4 farklı aşamada toplamış. Bu aşamalar; öncülük, büyüme, olgunluk ve düşüş.

Şirkete göre şuanda teknoloji başlangıç aşamasında. Firmaların bu teknolojiyi kullanarak geliştirdiği projelerin ise abartıldığını düşünüyor. Basit çözümler noktasında geliştirmesi pahalı bir teknoloji olduğu için sadece büyük şirketlere hitap eden bir teknolojinin olduğu belirtildi.

The Crypto Anarchist kitabının yazarı olan Tim May, BTC’nin kurucusu olan Satoshi Nakamoto’nun endüstrinin durumunu görerek bu teknolojiyi bu şekilde yaptığını iddia etmişti. Bu teknoloji ile ilgili ise dünyaca ünlü ödeme platformu olan PayPal bunu destekleyen bir açıklamayı geçtiğimiz ayda yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here