Kripto değişim platformu Bittrex, İlk Değişim Teklifi (IEO) başlatacağını duyurdu. Oyun verileri ile alakalı uluslararası bir blok zinciri projesi olan ve Raid şirketi tarafından geliştirilen XRD jetonları bu teklifle birlikte satışa sunulacak. Malta’da başlayacak bu teklif ülkeden onay aldı ve kullanıcılar Bitcoin kullanarak teklife yatırım yapabilecek.

Benzer Projeler Artıyor

15 Mart günü başlayacak olan IEO çalışmasında Raid şirketinin geliştirdiği XRD jetonu ile ilgili teknik bilgiler verildi. Raid, pazarlama ve ticari büyümeyi teşvik etmek için oyun şirketleri ile ortaklaşa çalışan bir firma. Ekosistemin bir parçası olarak oyuncuların veri paylaşımını ödüllendiren bir proje olan XRD’ye yoğun ilgi söz konusu.

Bittrex CEO’su ve kurucu ortağı Bill Shihara yaptığı açıklamada: “IEO çalışmamız Malta’da düzenlenecek. Bittrex International bünyesinde gerçekleşecek olan bu çalışmaya yoğun ilgi bekliyoruz.” İlgili teklifin 17 milyon dolarlık XRD değerine ulaşıldığında sona ereceği de açıklandı. Bittrex borsası dünyanın en değerli ilk 50 borsası arasında yer alıyor ve günlük işlem hacmi 100 milyon dolara yakın.

Benzer bir proje ise Token tabanlı BitTorrent belirtecinin (BTT) satılması ile yapılmıştı. Binance borsasının düzenlediği bu teklife yoğun ilgi olmuştu ve 20 dakika içerisinde 50 milyar jeton satılmış ve şirket 7.1 milyon dolar net gelir elde etmişti. Şubat ayında ise Launcpad, yapay zeka ve akıllı sözleşme projesi olan Fetch.AI için benzer bir halka açık token satışı yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here