Bitstamp, Güney Koreli Oyun Firmasına Satılacak

0
292

Kripto para exchange sitesi Bitstamp’ın Güney Koreli bir oyun şirketi tarafından satın alınacağı bildiriliyor.

Dünyanın en eski ve ayakta kalmayı başarabilen Bitcoin exchange sitesi olan Bitstamp’ın, şu anda Japonya’da faliyet gösteren bir Güney Koreli oyun şirketi olan Nexon’la satışta sona yakklaştığı öğrenildi.

2011 yılında kurulan ve Lüksemburg’da bulunan Bitstamp , geçtiğimiz yıl Çin merkezli BTCC’nin cryptocurrency işlem platformlarını yasakladıktan sonra kapılarını kapatmasıyla birlikte dünyanın en eski sağ kalan Sitesi oldu . Platformun 24 saatlik işlem hacmi, 500 milyon dolar seviyesinin üzerindedir ve bu da dünyanın en büyük 10. büyük borsa olmasını sağlar.

1995 yılında ilk oyununu yayınlayan Nexon, yaklaşık 13 milyar dolar değerinde ve Counter Strike ve FIFA Online gibi yüksek profilli PC ve mobil oyunların Kore ve Japon versiyonlarını geliştirdi.

Taraflar konu hakkında kamuoyuna hiç bir yorumda bulunmuyor. Ancak Nexon şu anda Avrupa’nın tek lisanslı kripto para birimi değişim platformu olan Bitstamp için 350 milyon dolar ödüyor.

Platformun günlük işlem hacminde Poloniex’in üzerinde yer alması ve ayrıca Poloniex’ten farklı olarak, fiat ticaret çiftleri sunmak için gerekli bankacılık ilişkilerine sahip olmasıyla dikkat çekicidir.

Bununla birlikte, şüphesiz Bitstamp’ın yatırımcıları için mükemmel bir getirisi sağlayacaktır. 2013 yılında, kripto-para birimi hedge fonu Pantera Capital, 10 milyon $ ‘lık tohum fonuna sahip bir platform sunarken, şirket daha sonra 2017’nin başında bir kitle fonlaması kampanyasıyla 2.4 milyon dolar topladı.

Özellikle, bu Nexon’un ilk kripto para değişimi alışverişi olmayacaktır.

Şirketin 150 milyon $ değerleme de Güney Koreli cryptocurrency değişimi Korbit geçen Eylül ayında kontrol hisselerini satın aldı. O zaman Korbit, Güney Kore’nin ikinci büyük borsası oldu ve platform günlük yaklaşık 100 milyon dolarlık ticaret hacmi yayınlamaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here