Kripto para ve blok zinciri şirketleri 2018 yılına ait raporlarını yayınlamaya devam ediyor. Popüler şifreleme ödeme işlemcisi Bitpay, piyasada ki gerilemeye rağmen 2018 yılında şirketin güçlü performansını sürdürdüğünü açıkladı. Birçok kripto girişimi küçülmek zorunda kalırken şirket istihdam sayısında %70’lik bir artış söz konusu.

B2B Faaliyetleri

Şirket, ödeme platformu için 2018 yılında ki performansını açıkladı. Yıl boyunca ödemelerde 1 milyar doların üzerinde işlem yapıldığını ve yeni müşterilerinde devamlı arttığı açıklandı. Şirket B2B yani işletmeler arası operasyonlarda bir önce ki yıla oranla %255 büyüdüğünü ve bunun bir rekor olduğunu belirtiyor.

BitPay’in kurucusu ve CEO’su Stephen Pair: “BitPay, B2B alanında büyük ilerleme kaydetti. İşlemeler arası banka havalesine oranla şirketimiz daha düşük fiyat teklifi verdiği için şirketler bizi seçiyorlar. Bitcoin’de ki fiyat düşüşünden firma olarak neredeyse etkilenmedik. B2B arttıkça yatırımcıların azalması, şirketimize zarar vermeyecektir.”

Şirket çalışan sayısını arttırmış ve mühendislik alanında 50 istihdam daha sağlamış. Şirket ayrıca mevcut sermayesini de 40 milyon dolardan 70 milyon dolara çıkartmış. Şirketin Bitcoin Core hizmeti ise milyarlarca dolar değerinde. BitPay ve diğer bir ödeme firması olan Copay bugüne kadar 1.5 milyondan fazla cüzdan oluşturmuşlar. Bu durum kullanıcıların Bitcoin’i bir yatırım aracından ziyade ödeme aracı olarak gördüğüne bir kanıt.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here