Bithumb Kendi Kripto Parasını Üretecek

0
257

Bithumb Kendi Kripto Parasını Üretmek İçin Kolları Sıvıyor

Bu haftanın başlarında, Newsstream’in ana haber yayıncısı News1, Güney Kore’nin en büyük cryptocurrency borsası olan Bithumb’un, bu yılın sonunda kendi şifreli para birimi Bithumb Coin’i başlatmak için bir (ICO) düzenlediğini bildirdi.

Bithumb Coin

Binance, Kucoin ve Huobi gibi milyarlarca dolar değerindeki en büyük cryptocurrency işlem platformlarından bazıları, kripto para birimleriyle ticaret ve ödeme yapmak için kullanabilecekleri yerel jetonlarını kullanmaktalar. Örneğin Binance’de, kullanıcılar Binance Coin kullanarak alım satımdaki düşük ücretlerden yararlanabilir. Şirket, ICO aracılığıyla elde ettiği gelirle işletme maliyetlerini karşılamak için kullanıyor.

News1 ile yapılan bir röportajda Bithumb, Bithumb Coin’in iki parça veya türde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ancak şirket, yapısı ya da amacı ile ilgili herhangi bir detay açıklamadı. Daha da önemlisi, Bithumb News1’e, halka açık bir ICO yürütmek istemediğini, bunun yerine kurumsal yatırımcılara ve büyük ölçekli yatırım şirketlerine yönelik bir token satışı gerçekleşeceğini söyledi.

Telegram gibi çoğu büyük ölçekli ICO’larda olduğu gibi, Bithumb Coin’i satın almak için bireysel yatırımcıların büyük bir grup oluşturarak veya kurumsal yatırımcılarla ortak olarak satışa katılmaları gerekmekte aksi halde bireysel yatırımcılar satışa katılamayacaklar.

Bu yılın başlarında, Kakao, KakaoPay, KakaoStock, KakaoTaxi ve KakaoStory’i işleten Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olan Kakao, mesajlaşma, hisse senedi komisyonculuğu, ve sosyal alanlardaki kendi sektörlerinde % 90’ın üzerinde hakimiyeti olan beş uygulamayı, hükümetin ICO’lara yasak getirmesi nedeniyle Güney Kore dışında yürüteceğini söyledi.

Kakao, blok zinciri girişimini sürekli olarak Kakao’ya ayrı bir şirket olarak İsviçre’ye taşıyabileceğini ve bunu bir yan kuruluş olarak yönetebileceğini söyledi. Kakao’nun potansiyel ICO ve blockchain girişiminin milyarlarca dolar değerinde olması bekleniyor ve Kakao’nun blockchain firmasının İsviçre gibi bölgelere taşınması Güney Kore’nin yerel blok zinciri sektörünü olumsuz yönde etkileyecektir.

Kakao’nun ICO’ girişiminin önemini ve blok zinciri değerini kabul eden Güney Koreli Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Kakao tarafından potansiyel bir ICO’yu çevreleyen söylentilerin hemen hemen açıklandığını ortaya koydu eğer yakın gelecekte yerel ICO’ları yasallaştırabilirse Vergi politikaları yürürlüğe girecektir .

Bir kaynak Kore Times gazetesine verdiği demeçte , “Finansal makamlar, belirli koşullar sağlandığında, Kore ‘de ICO’lara izin verme planı hakkında ülkenin vergi dairesi, adalet bakanlığı ve diğer ilgili devlet makamları ile görüşüyorlar.”

Diğer bir kaynak, hükümetin öncelikle satışların vergi boyutuyla ilgili olduğunu ve çözüldüğü anda yerel ICO’ların yasallaştırılacağını da sözlerine ekledi. “Katma değer vergisi, sermaye kazançları vergisi veya her ikisi de ticarete ilişkin çeşitli senaryolar; ve yerel kripto-para değişimine ait kurumlar vergisi tahsilatının yanı sıra lisanslı yetkili borsaların başlatılması da tartışılıyor ”dedi.

Kamu şirtketi

Bithumb, BTCKorea tarafından işletilen bir kamu kuruluşudur ve hem Bithumb hem de bağlı şirketlerinin tüm kazançlarını, sahiplerini ve bilançolarını yayınlamak zorundadır. Bir ICO yürütmek, sonuç olarak Bithumb için daha karmaşık hale gelebilir ve şirket, token satışını gerçekleştirmeye tam olarak hazır olana kadar ICO hakkında daha fazla bilgi vermeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here