Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb, yeni yaptığı duyuru ile Asya’nın e-ticaret devi olan Qoo10 şirketi ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Qoo10 şirketi Asya’nın Amazonu olarak biliniyor ve Singapur, Hong Kong, Çin ve Endonezya gibi Asya ülkelerinde faaliyet gösteren Koreli bir şirket. Bithumb borsası Qoo10 şirketi için küresel bir ödeme yöntemi geliştireceğini açıkladı.

İki şirket Ağustos ayında bir sözleşme imzalamış ve Qoo10 şirketi ile Bithumb Cache sistemi için ortaklaşa hareket ediliyordu. Bithumb Cache, bu yılın başında ortaya çıkmış ve borsanın müşterileri alışveriş yaparken özel bir algoritma ile parola oluşturmaya yarıyordu. Bu sayede borsa çok daha güvenilir bir ödeme imkanı sunmaktaydı. Bu kararın arkasında ise Bithumb’ın yaşamış olduğu hack skandalı yatıyor.

Yeni ortaklık ile birlikte Qoo10’dan ürün satın almak için ve Bithumb Cache sistemi de ödeme yöntemleri arasında yer alacak. Bithumb borsası yaptığı açıklamada: “Qoo10 ile yaptığımız ortaklık, Asya pazarına açılmamız açısından çok önemliydi. Qoo10 şirketinin sektörde ki tecrübesini kullanarak hem kendi hemde şirketin müşterilerine rahat bir hizmet sunabileceğiz.”

Bu yıl yaz aylarının başında ise dünyaca ünlü e-ticaret firması eBay, yatırım amacıyla Qoo10’un tamamını 600 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Bu anlaşmadan sonra eBay ile Bithumb arasında da muhtemel bir proje bekleniyor.

Geçen hafta da haberini yaptığımız gibi Bithumb ile ABD’li Fintech şirketi bir ortaklık yapmıştı. Bithumb borsası gelen verilere göre 24 saatte ki ticaret hacmi 3 milyar dolardan daha fazla. Şirket yaşadığı hack skandalından bu yana kendini toparlamak için sürekli proje geliştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here