Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb, bir haber ajansının yaptığı habere göre menkul kıymetler değişimi için Amerikalı şirket olan Fintech firması ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Bithumb yetkilisi ise anlaşma ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Küresel bir finans firması haline gelmek için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda ortaklık yapabileceğimiz en uygun şirketleri de uzun süredir araştırıyorduk. Araştırmalarımızın sonucunda Fintech firması ile ortaklık yapmayı uygun gördük. Bu anlaşma ile birlikte uluslar arası borsa olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

İki şirket güvenlik, alım ve satımda ki şeffaflık ve global oyunculara ulaşmak adına bir ortaklık yapacağı da gelen bilgiler arasında. Bithumb’ın yan kuruluşu olan SeriesOne ise 2019 yılının ortalarında ABD’de bir borsa kuracak ve gerekli tüm finansal ve teknik desteği Bithumb borsasından alacak.

Geçtiğimiz Ekim akının başlarında ise Bithumb, küresel ve merkezi olmayan bir kripto değişimi başlatacağını duyurmuştu. Ethereum teknolojisinin altyapısı kullanılacak olan bu projede ise blok zinciri firması olan One Root Network şirketi gerekli desteği verecek.

Geçtiğimiz haftalarda ise Hong Kong merkezli bir kripto borası olan Changelly, Bithumb’ın aldığı saldırıda kaybedilen bazı tokenları kurtarmasına yardımcı olduğunu açıklamıştı. Bithumb bu yıl içinde yaşadığı hack saldırısı yüzünden 30 milyon dolar para kaybetmişti. Borsanın ortakları ise bu zararın yarısı olan 15 milyon doları üstlenmişti.

CoinMarketCap’e göre ise borsa şuanda bir milyar doların üzerinde bir hacme sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here