Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex, 21 aralıkta yayınladığı blog yazısına göre stablecoin olan Tether için marj ticaretini başlattığını açıkladı. Bitfinex, USDT çifti için marj alım ve satım ticaretine başladığını ve işlemin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlattı. Bu durum etkin bir fiyat keşfine sebep olacak ve kullanıcıların stablecoin üzerinde maruz kaldığı risklerin önüne geçecek.

Özel bir borç verme piyasası anlamına gelen marj ticareti pozisyonları için borsa teminat desteği de sağlayacak. Marj ticareti şuanda USDT için sınırlı olsa da yeterli miktarda likiditeye ulaşması durumunda diğer stablecoinler içinde ticaret imkanı doğabilir.

Aralık ayının başında Bitfinex borsası True USD, Paxos ve Gemini dolar olmak üzere 3 farklı dolar destekli projeye daha destek vermişti. Kasım ayı sonunda ise Bitfinex, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto para birimi manipülasyonu iddiasıyla ilgili soruşturma konusu olmuştu. Bakanlık, USDT’nin Bitcoin’in yükselişinde rol aldığını ve manipülatif hareketlere sebebiyet verdiğini düşünüyor.

Kurum hala daha Tether üzerinde ki baskılarını kaldırmış değil. Tether’e en çok desteği Bitfinex borsası verdiği için borsa hedef olmuştu. Bitfinex borsası iddiaları reddetse de kurum gerekli araştırmaları yapmaya devam ediyor. Tether’in Bitcoin’in arkasında ki manipülasyon aracı olduğu iddiası birçok topluluk tarafından da uzun süre tartışılmıştı. Bu sebeple Tether hala daha üzerinde ki baskıyı kırabilmiş değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here