Risk sermayesi şirketi CryptoOracle’ın ortağı Lou Kerner, kripto fiyatlarında ki çöküşü değerlendirdi. CNBC’nin “Worldwide Exchange” programına konuk olan Kern, Amazon şirketi üzerinden bir anlatım yaptı. “Dot-com balonu başladığından bu yana Amazon şirketi sürekli olarak büyüdü. Bugün bu şirketin sahibi bile dünyanın en zengin insanlarının başında geliyor. Amazon şuanda insanlık tarihinin en büyük şirketlerinden birisi. Bu örneği şu yüzden verdim, bugün insanlar Bitcoin’e balon söyleminde bulunuyor. Bu insanlar birkaç yıl önce İnternet’e de balon diyorlardı.”

Amazon 1997 Mayıs ayında kamuya açılmış ve hisse başı fiyatı sadece 18 dolardı. 1998’e kadar şirketin hisse fiyatı 300 dolardan fazla artış gösterdi. Şuanda şirketin piyasa değeri 1 trilyon dolar ve bu değere ulaşan ikinci ABD şirketi.

Kerner, şuanda en büyük sorunun volatilite problemi olduğunu ve bu sorunun çözülmesi durumunda fiyatların düzeleceğini belirtti. Şuanda kripto paralar teknoloji ve altyapısı sebebiyle volatiliteyi engelleyemiyor.

Kerner yaptığı açıklamada: “Bitcoin şuana kadar piyasada ki en büyük değer saklayıcısı. Zamanla bu kripto paralar altını geçecekler. İlk çıktıklarında saldırılara ve etkilere çok açık olan kripto paralar 2009’dan bu yana büyük evrim geçirdiler. Neredeyse 10 yıllık süreçte bu kadar evrim geçiren paraların bir 10 yıl sonra ne kadar daha kuvvetli hale geleceğini siz düşünün.”

Bugün birçok endüstri uzmanı ve yatırımcı kripto pazarının geleceği hakkında olumlu düşünüyor. ABD merkezli bir ticaret ve teknoloji firması olan Susquehanna’nın varlık yöneticisi Bart Smith, piyasanın çöküşünü abartmamak gerekiyor. Bu uzun bir maraton ve maratonun sonunda yatırımcılar kazanacaklar.

Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital yetkisi Spencer Bogart ise: “Şuanda bir ayı piyasası söz konusu. Buna rağmen fiyatlar hala daha çok iyi. Bitcoin eski değerine 2019 yılının ortalarında kavuşacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here