Bitcoin 2018 yılı biterken 10 bin dolar bandını geçebilecek mi? Bu soruya belli bir kesim evet yanıtını verse de kripto para yatırımlarını konusunda uzman olan Michael Novogratz’a  göre Bitcoin 10 bin dolar bandını 2018 sonuna kadar geçemeyecek. 2018 yılında beklediği çıkışı yapamayan kripto paraların babası Bitcoin için uzman yatırımcı Michael Novogratz böyle düşünüyor.

Michael Novogratz Bitcoin pazarı için önümüzdeki 4-5 aylık süreçte çok önemli değişiklikler beklemiyor. Michael Novogratz’a göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para pazarına girmediği sürece Bitcoin de önemli bir değişiklik beklemiyor. Kripto para piyasasının kurumsallaşması ile beraber bir hareketliliğin gelmesi de bekleniyor.

Kurumsal Yatırımcılar Ne Getirecek?

Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girecek olması bile kripto paraların ne kadar değişeceğini bize şimdiden gösterdi. Kurumsal yatırımcıların işin içine girmesiyle beraber elbette kripto para dünyası çok daha büyük bir hacme sahip olacak.

Sadece bununla da sınırlı kalmayacak. Belki de bir kaç yıl içerisinde kripto paralar çok daha fazla hayatımıza girmeye başlayacak. Online ödemelerde daha fazla kullanılacak hatta belki de restaurantlarda bile kripto paralar ile ödeme kabul edilecek. Ancak şuan için kurumsal yatırımcıların 2019’a kadar bu piyasa da olmayacağı neredeyse kesin gibi.

Bitcoin ne kadar yükselir ve hacmi artarsa diğer kripto paralarında önü o kadar açılır. 10 bin dolar barajı neden önemli? Kripto paraların piyasaya kendisini kabul ettirmesi ve gelecekte de söz sahibi olabilmesi için yatırımcılar Bitcoin’in bir an önce 10 bin dolar barajını geçmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here