Bitcoin Tekrar 8,250 USD’yi Gördü

0
342
bitcoin

Bitcoin 17 Nisan’da 7,850 USD civarına indikten yaklaşık 1 gün sonra 8,100 USD’ye geri sıçradı, dün de bu seviyeyi 8,250 USD’ye taşıdı.

Bitcoin, 17 Nisan’daki düşüşünden sonra gerçekleşen bu hızlı toparlanma, Monero ve 0x gibi diğer kripto paralarının güçlü performansı, market seviyesinin 334 milyar dolar seviyesine tırmandırırken, 350 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Bitcoin Analizi

Hareketli ortalama ve hız salınaçları bitcoin için nötr bir alana işaret ediyor, ki bu da kısa dönemli büyümeyi işaret eden olumlu bir gösterge. Bitcoin’in Göreli Güç Endeksine (RSI) hala 56 sınırında olması, bu düşüş ve çıkıştan dolayı Bitcoin’in ne fazla satıldığının ne de fazla alındığını gösteriyor. Bu endeks değerleri kısa vadede önemli, çünkü Bitcoin’in fazla satılması durumunda markette ani düşüş meydana gelecekken, fazla alındığında da değerinde düşüş meydana getirecektir.

MACD göstergesi gibi hız indikatörleri  güçlü ‘al’ sinyali gösterirken ve hem üslü hem debasit hareketli ortalamalar da bitcoin’de güçlü çıkışı göstererek bunu destekliyor. İlk gün %3’lük toparlanmasıyla, bu hızını korursa Bitcoin rakamının bir kaç gün içerisinde 8,500 USD’ye çıkacağı düşünülüyor.

Nitekim geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin fiyatı sert bir %3’lük artışla 8,250 USD’ye çıktı. Tüm Bitcoin ticaret sitelerinde meydana gelen büyük alış işlemleri sayesinde büyük bir ivme kazanarak kendini hızla toparladı.

Saxo Bank’ın son değerlendirmesine göre, kurumsal yatırımcılardan ve bireysel alıcıların Bitcoin alımındaki ani talep artışı göz ardı edilemez, bu talep artışındaki en büyük etmen de Barclays gibi büyük bankalar gelecekte kripto para birimi ticaret departmanları kurmaya yönelik planlarını açıklaması oldu. Büyük finansal kurumların sisteme girmesi kurumsal yatırımcıların artan taleplerinin gerçek olduğunu ve bu talebin hızla artacağına işaret.

Kimler Kripto ile İlgileniyor?

Bu ay içerisinde Soros Fund, Rockefeller’s VenRock ve Rothschild ailesi gibi kurumsal yatırımcılar kripto para birimi marketine girdiklerini açıkladı. Bu durumu inceleyen analistçiler, pazara giren yeni yatırımcılar sayesinde ilk değer artışının 6,900 USD’den 8,000 USD’ye, ikinci dalganın da 8,000 USD’den 8500 USD’ye olacağını belirtti.

Bu hafta Güney Kore’nin büyük kripto para ticaret platformu Bithumb, (BTCKorea tarafından yönetiliyor) halka açık bir şirket olması ve Kore Borsa’sında listelenmesinden dolayı varlığını ve elde ettiği karı açıkladı. Resmi belgeye göre Bithumb, kullanıcıları adına 6 milyar dolardan fazla bir miktarı elinde tutuyor, ve kripto para birimi rezervlerinden ötürü varlığından çok daha fazla kara sahip. Edinilen bilgiye göre en çok sahip oldukları kripto para Bitcoin ve Ethereum.

Verge Artışı

17 Nisan’da, gizliliğe odaklı kripto para birimi olan Verge, bu hafta içerisinde büyük bir artış gösterdi ve yaklaşık 12 saatlik bir periyotta %40’dan daha fazla bir dalga meydana geldi. Bu dalgalanmanın sebebi, Verge’nin Pornhub’la partnerliğini ilan etmesiydi. Bu partnerlik sayesinde Pornhub, kullanıcılarına kripto para karşılığında porno ürün satın alma imkanı sağlıyor.

Bu ortaklığın kesinleşmesiyle, Verge (XVG) %37’lik artışı yakaladı. Değeri 1,000’den 1,400’e çıkan Verge, ortaklığın sonuçlanmasından sonra ani bir düşüşe maruz kaldı ve 888’e geriledi. Bu örnekle, uzmanlar ortaklıklar yada dedikodular yüzünden büyük miktarlarda ticaret yapılmasının sonucunda, büyük zararlar elde edilebileceğinin bir kez daha altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here