İngiliz bir yatırımcı olan Alistair Milne, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bir sonra ki rallinin yani boğa piyasasını belirleyecek olan etkenin kamu endüstrisi olacağını belirtiyor. Başlayacak olan bir boğa piyasasında ise 2017’de ki fiyatların bile geçileceğini ekliyor.

Son Durum

Bitcoin, Aralık 2017’de yakalanan fiyatlar olan 20.000 dolardan bu yana %80’den fazla değer kaybı yaşamış durumda. Birçok yatırımcı ise artık bir rallinin en kısa sürede başlamasını bekliyor. Konu ile ilgili birçok açıklama yapılsa da fiyatların 3500 dolara gelmesi artık yatırımcıların sabrını taşırdı.

Devam eden kriz sebebiyle Bitcoin karşıtı ekonomistlerin de yaptığı açıklamalar bu durumu negatif etkiliyor. Ekonomist Nouriel Roubini gibi kişiler sürekli olarak Bitcoin karşıtı açıklamalar yapıyorlar. Yaptığı bir açıklamada: “Bir sonra ki boğa koşusu 100 yıl sonra başlayacak. Bitcoin 10 yıldır gerekli gelişmeleri gerçekleştiremedi. Dijital altın olabilmesi için çok fazla gelişmesi gerekiyor.”

Bitcoin şuanda 3550 dolara kadar düşmüş durumda. Pazar hacminde de 4 milyar dolarlık bir düşüş söz konusu. Fiyatlar burada tutunsa da yükselmesi şuanda pek mümkün görünmüyor. Dünya borsalarından da gelen olumsuz sinyallerin bu durumda ki etkisi oldukça büyük.

Varlık yaşadığı sıkıntılar sebebiyle yatırım aracı olarak görülmekten çok iyi bir ödeme aracı olarak kabul ediliyor. Anonim olması, işlem maliyetlerinin düşük olması ve hızlı alışveriş imkanına sahip olması sebebiyle kullanım oranı sürekli olarak artıyor. Dünya çapında ki ATM sayısının artması da bunun en önemli sebebi. Eğer ödeme aracı olarak daha fazla kabul edilmeye başlarsa fiyatların daha da aşağıya düşmesi muhtemel olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here