Bu açıklama kripto para topluluklarında önemli bir isim olan Ran Neuner’dan geldi. Bitcoinin fiyatının kısa sürede patlayacağını da ekledi.  ABD Menkul Kıymetler Borsası SEC’in ise ETF uygulaması ile ilgili uzun süredir beklenen olumlu bir haberinin ardından yaklaşık 3 aydır beklenen rallinin başlayacağını açıkladı.

Neuner yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz yıl 6,691 dolar ile 20,000 dolar arasında gerçekleşen Bitcoin rallisinin en kısa zamanda başlayacağını söyleyebilirim. CFTC ve CME kurumlarının ise Bitcoin Futures’ları başlatma kararından sonra Bitcoin 17 aralık tarihinde 20,000 dolara ulaşmıştı. Eğer bir ETF kararı gelirse geçmişte başlayan ralli tekrardan başlayabilir.”

Şuanda rallinin başlaması için herkes SEC’in vereceği kararı bekliyor. Daha önce birçok kez olumsuz karar veren kurum, olumlu bir karar verirse ralli başlayacak.

Eğer Bitcoin ve türevlerinin düzenlenmiş ve resmi bir ABD borsasında listelenmesi durumunda ralli başlayacağı gibi kalıcı bir değer artışı da kuvvetle muhtemel. SEC geçenlerde üç farklı başvuruyu tekrardan değerlendireceğini açıklamıştı. Eğer bu başvurular onaylanırsa 8000 dolar seviyeleri hiç uzak değil.

Geçmişte ise SEC’in kararı iptal etmesi ile birlikte Bitcoin değer kaybetmiş ve son çeyreğe gelene kadar değer kazanamamıştı. Ünlü Bitcoin analisti ise SEC’in olumlu bir karar vereceğini ve rallinin en kısa zamanda başlayacağı bilgisi verdi. Bitcoin ise şuanda 6,670 dolar seviyesinde ve çıkışını sürdürmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here