Kripto paraların atasında durumlar kısa vadede pek iyi gözükmüyor. Son 10 günlük sürecin grafiklerine baktığımızda Bitcoin’in değeri 6,300 ile 6,500 dolar arasında sabit kalmış durumda. Yukarıya doğru hareket beklense de şuan için kesin bir durum söz konusu değil.

Bitcoin’in genel hacmine baktığımızda ise 72 saatte önemli bir düşüş söz konusu. CoinMarketCap’den gelen verilere göre hacim 3,6 milyar dolardan 3,1 milyar dolara kadar inmiş durumda.

Kripto para piyasasında alım ve satım faaliyetleri için konuşmak gerekirse yatırımcılar yüksek risk – yüksek getiri işlemlerden sıkılmış durumdalar.

Bitcoin’in Durumu

Ağustos ayından bu yana yaklaşık olarak 3 aylık süre içerisinde ise Bitcoin geçmiş yıllara oranla istikrar sağlamış durumda. Kripto para birimi, 2014’de ki düzelmenin ardından bile yakın tarihte bu kadar bir istikrar daha önce sağlamamıştı.

Bitcoin, düşük fiyat aralığında direnç seviyesi göstermiş ve stabilize olmuş durumda. Kripto para konusunda saygın bir yatırımcı olan Peter Brandt, ise kısa vadeli fiyat eğiliminin ralliye hazırlık olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Önde gelen kripto para analistlerinden ve Woobull.com yöneticisi Willy Woo, çeşitli göstergelerden yola çıkarak kripto pazarının ayı piyasasının tam ortasında kaldığını belirtiyor.

Woo, ağ hacmi konusunda ise Bitcoin gibi kripto para birimlerinin geçmiş yıllara oranla kendini çok geliştirdiğini belirtiyor.

Ayıların pazarda hakim olması ise her zaman değer kaybı anlamına gelmiyor. Bazı durumlarda ayılar pazara hakimken fiyatlar sabit kalabiliyor. Bitcoin’de de bu durum yaşanıryor ve son 3 ayda fiyatlar oldukça sabit durumda. Bitcoin’in uzun vadede önemli bir düşüş yaşaması da muhtemel fakat son 3 aylık grafiklere baktığımızda 6000 dolar değerinin altı olası değil.

Bitcoin’in Geleceği

Gelecek günlerde ise düşük hacimden dolayı fiyat aralığının 6,400 ile 6,500 arasında kalması bekleniyor. Yüksek direnç seviyesi olan 6,800 ise tamamen büyük çaplı oyuncuların pazara girmesi ile alakalı. Bitcoin, geçtiğimiz ay içerisinde bazı sıkıntılar yaşamış ve fiyat yukarıya doğru giderken 6,300 seviyesine kadar inmişti. Kısa sürede kendini toparlayan kripto para muhtemelen bu seviyelerde devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here