Bitcoin kısa süre sonra 10. Yılını kutlayacak. 10 yıl gibi bir sürede bütün dünya da tanınan ve milyonlarca yatırımcıya sahip olan bir kripto para haline geldi. Elbette sınırları sadece bu kadar değil Bitcoin ve yatırımcıları şüphesiz çok daha fazlasını istiyor. 2018 yılının Ekim ayı sonunda 10. Yılını kutlayacak.

Alanında lider olan ve kripto paraların babası olarak nitelendirilen bitcoin kısa sürede çok fazla iniş çıkışlara maruz kaldı. Hızlı artış ve düşüşler bitcoine olan ilgiyi biraz azaltsa da şüphesiz bütün dünyada kendisine yatırımcı bulma konusunda önemli işler yaptı. Bitcoin’in bu derece hızla büyümesi ve yatırımcısının çok fazla olması da ona karşı saldırıları da beraberinde getirdi. Şüphesiz bu saldırılar olmasa Bitcoin belki de 7 bin dolar bandını geçme başarısını da gösterecekti. 7 bin doları aşması ve oralarda kalıcı olması yatırımcıların en büyük hayali olmuş durumda.

Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir Mi?

Bugünlerde ise Bitcoin için küresel bir rezerv olabilir mi? Bu konularda yorumlar yapılıyor. Uzman Lise Ellis’e göre bitcoin sadece küresel bir rezerv olmanın çok daha ötesine gidecek.

Ellis bu konuda 98 ülkenin bu tarz bir oluşuma ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu ülkelerin başında da Türkiye geliyor. Ancak bazı uzmanlara göre bitcoin için bu tarz bir girişim çok da olası görünmüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here