Genesis Global Trade CEO’su Michael Moro, kripto paraların bir hafta sonra 3000 dolara kadar düşeceğini iddia etti. CNBC’ye konuşan Moro, 4000 dolarlık seviyenin kısa bir zaman içerisinde korunamayacağını ve pazar hacminin daha da daralacağını berlirtti. Bunun en büyük sebebi ise 2017 tarihinde pazara girip zarar eden kullanıcıların artık çıkmak istemesi.

Bitcoin için Yolun Sonu Mu

Kripto paralar hızlı para kazanmak isteyen kullanıcıların başvurduğu bir yatırım aracı. Yatırımcıların birçoğu da riski seven bir karaktere sahip. Moro bu konuda: “Günlük yatırımcıların sayısı oldukça fazla. Bu kişiler günlük yatırım yapıp ertesi gün paralarını çekiyorlar. Kripto paralar 10 yıllık tarihi süreçte büyük değişimler yaşamış durumda. Günlük yatırımcılar için pazar şuanda tehlikeli fakat kurumsal yatırımcılar fiyatların kırılması umursamıyor bile.”

Moro, kurumsal yatırımcıların 3 veya 5 yıllık yatırımlar yaptığı için şuanda ki fiyatları umursamadığını düşünüyor. Bitcoin’in en büyük sıkıntısının madencilik faaliyetleri olduğunu da belirten Moro, fiyatların bu şekilde devam etmesi madencilik faaliyetlerin durması anlamına gelebileceğini belirtiyor. Diğer yandan gelen verilere göre şirketler zarar etse bile kazım faaliyetlerine devam ediyorlar.

Moro fiyat ile ilgili bir soru gelmesi üzerine: “Şuanda fiyat için konuşmak oldukça zor. Bence 3000 doların üzerinde ki seviye kısa zamanda olacaktır. Bunun altında bir fiyatlanmanın ise olacağını düşünmüyorum çünkü büyük direnç noktaları söz konusu.”

Moro kripto paraların yaşadığı satış baskısı konusunda ise şunu söyledi, boğa piyasası öncesinde bu borsaya giren yatırımcılar zararlarını azaltmak için 2018’den önce sahip oldukları malları tasfiye ediyorlar. 2016 yılında piyasaya giren kullanıcılardan da satış yapan kullanıcılar söz konusu. Şuanda büyük bir baskı var ve bu baskıyı kırmak oldukça zor. Diğer yandan, balinalar fiyatı belirli bir noktada tutmak isteyecektir. Bu nokta da söyleşimin başında da belirttiğim gibi 3000 dolar seviyesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here