Her geçen gün değerlenen Bitcoin gelecek için bizlere heyecan veriyor. Bu listeyi hazırlarken hepimizin Bitcoin hakkındaki farkındalığını birazcık daha artırıp, neşeli zaman geçirmenizi umduk. Neşe Saçan seyirler…

Life on Bitcoin (2014) IMDb: 8.4

Life on Bitcoin (2014) IMDb: 8.4Life on Bitcoin (2014) IMDb: 8.4 Yeni evlenen Austin ve Beccy Craig çiftinin Bitcoin’le yaşadığı maceraları anlatan “Life On Bitcoin” belgeseli ABD’de son dönemlerde revaçta olan dizi-film ağı VidAngel’da gösterime girdi. Film Craig çiftinin 100 gün her tarafında Amerikan doları ve nakit para kullanmadan verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor.Yapımın, film ve dizi portalı VidAngel’da yayınlanması pek fazla kişiyi şaşırtmış durumda. Zira platform, belli başlı akım filmlerde aile dostu olarak görmediği içerikleri filtrelemesiyle biliniyor.Öte yanlamasına piyasaya kendi yaptığı işler ve yerli üretimlerle giren VidAngel, Amazon, HBO ve Netflix ile anlaşarak hizmet ağını genişletti.VidAngel CEO’su Neal Harmon, Hollywood Reporter’a özel bir görüşme verdi. Harmon röportajında Life On Bitcoin’in prömiyerinin VidAngel’da yapılacağını, sonradan Youtube, iTunes ve Amazon’a yükleneceğini belirtti.“İzleyiciler ne değin filtreleme yaparsa telif ücretleri de böylece düşük olur. New York ve Los Angeles’tan aile dostu elde etmek için varını yoğunu ortaya koyan çoğu komedyenimiz var.”bununla beraber Life On Bitcoin’in VidAngel’da gösterilmesi pek de ‘alâkaya maydanoz’luk bir koşul sayılmaz. Harmon filmden bağımsız olarak bir Bitcoin hayranı olduğunu dile getirmekten çekinmiyor ve yaptıkları gündelik işler için çocuklarına Bitcoin’le ödeme yaptığını itiraf ediyor.

The Rise and Rise of Bitcoin IMDb: 7.3

The Rise and Rise of Bitcoin IMDb: 7.3The Rise and Rise of Bitcoin IMDb: 7.3 Bir bilgisayar programcısı, dijital para birimi Bitcoin ile büyülüyor ve Bitcoin topluluğuna yaptığı katkıyla, bu hayret verici yeni teknolojinin yaklaşmakta olan küresel etkisini öğreniyoruz.

Bitcoin: The End of Money as We Know It IMDb :7.1

Bitcoin: The End of Money birli We Know It IMDb :7.1Bitcoin: The End of Money as We Know It IMDb :7.1 Kickstarter’da da bağış toplayarak bu belgeseli hazırlayan medya girişimcisi Torsten Hoffman, daha öncelerde de Blockchain.info CEO’su Nic Cary ile ve Bitcoin tanrısı olarak kabul edilen Roger Ver ile görüşme düzenlemişti. Bu belgeselde ise Hoffman, Bitcoin’in gelecekteki para sistemine nasıl şansın dönmesi getireceğini anlatmaya çalışmış.

Banking on Bitcoin IMDb: 6.6

Banking on Bitcoin IMDb: 6.6Banking on Bitcoin IMDb: 6.6 Bitcoin internetten bu yanlamasına en yıkıcı keşif ve şimdi ütopistler ve ana kapitalizm arasında ideolojik bir savaş sürüyor. Film, bu teknolojinin hayatımızı nasıl şekillendireceğini gösteriyor.

Magic Money: The Bitcoin Revolution (2017) IMDb: 6.2

Magic Money: The Bitcoin Revolution (2017) IMDb: 6.2Magic Money: The Bitcoin Revolution (2017) IMDb: 6.2 Magic Money, Bitcoin’in gizemli kökenlerini, toplumdaki rolünü ve dünyamızın geleceğini nasıl şekillendirebileceğini araştıran bir belgesel film.

Bitcoin in Uganda – Empowering People (Kısa Belgesel)

Bitcoin in Uganda – Empowering People (Kısa Belgesel)Bitcoin in Uganda – Empowering People (Kısa Belgeli) Bitcoin’deki düşük işlem ücretlerinin, milletlerarası para transferine getireceği avantajları konu alarak çekilen filmde, Amerika’da öğrenim bakmak için ailesinden para bekleyen Ugandalı bir öğrencinin hikayesini işliyor. Bitcoin’in diğer para transfer metotlarına göre avantajları bu belgeselde hoş bir şekilde tamamlanmış..

The Bitcoin Doco – Episode 1 (Kısa Belgeli)

The Bitcoin Doco – Episode 1 (Kısa Belgelere Dayanan)The Bitcoin Doco – Episode 1 (Kısa Belgesel) Dünyada yeni bir para biriminin ortaya çıkmasına odaklanan büyüleyici bir hikaye şu anda Avustralya’da ve dünyanın başka yerlerinde kabul edilmektedir. Bu, gelecekte fazla kayda değer olabilecek bir tarihin anıtıdır.

Bitcoins in Argentina (Kısa Beigesel)

Bitcoins in Argentina (Kısa Beigesel)Bitcoins in Argentina (Kısa Beigesel) Bu belgeli, Bitcoin’in Arjantin’deki etkisi ile ilgilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here