Kripto paralara yatırımcılar uzun süredir ilgi gösteriyor. Ancak daha önce cinayet ya da yaralama haberleri gelmemişti. Bitcoin yatırımcısı 24 yaşındaki genç bu yüzden hayatını kaybetti. Norveç’in Oslo şehrinde yaşanan cinayette basın açıklamasına göre Bitcoin anlaşmazlığı nedeniyle cinayet işlendi.

Kimin nerede ve nasıl öldürdüğü belli olmasa da 24 yaşındaki gencin Bitcoin işlemlerinde yaşanan bir anlaşmazlık tarafından öldürüldüğü Norveç polisi tarafından teyit edildi.

Polis Delilleri Topluyor

24 yaşındaki gencin cansız bedenini oda arkadaşı buldu. Hemen polislere haber verirken olay yerine gelen ekipler cinayetin neden işlendiği konusunda araştırma yaptı. Gencin bıçaklanarak öldüğünü söyleyen polis şefi olay ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve gizlilik içerisinde yürütüleceğini söyledi.

24 yaşındaki Norveç’li genç gerçekten Bitcoin için mi öldürüldü. Norveç basınına sızan bilgilere göre bıçaklanarak ölen gencin Bitcoin transferi için birisiyle görüştüğü ve bu esnada bir sorun yaşadığı daha sonrasında biri ya da birileri tarafından öldürüldüğü düşünülüyor. Yüklü miktarda Bitcoin transferi yapacakken, ödeme yapacak kişinin sırf bu yüzden bile cinayeti işleyeceği söyleniyor. Yaşanan cinayette zanlıların kaç kişi olduğu ise bilinmiyor. Polisten Bitcoin ya da kripto paralar ile ilgili bir cinayet, gelişmesine dair bilgi gelmedi.

Polisin yaptığı açıklamaya göre araştırma ve soruşturmalar devam ediyor. Polis henüz ilk aşamada dedikodulara itibar edilmemesini ve soruşturmanın tamamlanmasının ardından kamuoyuna cinayet hakkında detaylı bilgi verileceğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here