Bitcoin Cash bu sıralar en popüler coin durumda. Yapılan son Asicboost güncellemesi ile birlikte şirketler ve bireysel kullanıcılar %20 daha verimli kazı yapmaya başlamış ve bu durum Cash’in fiyatına olumlu etki yapmıştı.

Gelen son habere göre kripto paraların iddialı isimlerinden Craig Wright, Bitcoin Cash ağında ki madencilerin çoğunluğunun Bitcoin Csh SV’yi desteklediğini açıkladı. Wright’a göre bu projeyi destekleyenlerin oranı %51’i aşmış durumda ve kendisinin liderliğinde hareket etmeye hazırlar.

SV’yi destekleyen madencilik havuzlarının; CoinGeek, Mempool, BMG ve SVP olduğu düşünülüyor ve bu havuzlar ağın %60’ından fazlasını ellerinde bulunduruyorlar.

Yaşanan bu tekelleşme ise ciddi bir sorun teşkil ediyor. Şirketler olaya tamamen kar odaklı baktıkları için olası bir sıkıntıda kazımları bırakmaları muhtemel. Kazımlar durduğunda ise Cash’in fiyatı yerle bir olacaktır. Diğer yandan, bireysel kullanıcılar da bu durumdan rahatsızlar çünkü ellerinde ki imkanlar kısıtlı olduğu için karlılık oranları sürekli olarak düşüyor.

Tabi ki açıklanan bu %51’lik cephenin birde karşı tarafı mevcut. Diğer cephe de Bitmain’in kurucusu Jihan Wu önderliğinde toplanmış durumda. Bitmain bu durumu ise yaptığı Antminer S9 adlı cihazlarla eşitlemiş durumda. Şuanda iki grup arasında büyük bir çekişme söz konusu.

Bitcoin Cash’de Çatallaşma

Craig Wright’ın arkasında toplanmış ekip blok boyutlarını 128 GB’a çıkarmayı hedeflerken diğer grupta 32 MB’lık blokların yeterli olduğu görüşünde. Ethereum’dan sonra Bitcoin Cash’de de bir çatallaşma kısa zamanda gelebilir. İki grup arasında ki çekişme ve fikir ayrılıkları yeni bir kripto paranın habercisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here