Bitcoin’in tarihçesi iyi bir şekilde takip edildiğinde en önemli kazanç stratejisi fiyatlar dipteyken satın almak. Fiyatlar düştüğünde alınan kripto paralar ile büyük kazanç elde edilebiliyor. Bitcoin’in 4500 dolar seviyesine düşmesi şuan için büyük bir alım fırsatı çünkü daha 2 hafta önce Bitcoin 6000 dolar seviyelerindeydi.

Market hacminin de 100 milyar dolardan 77 milyar dolara düşmesi pazarın daraldığının en büyük kanıtı. 93 milyar dolarlık pazar hacminde iken Bitcoin’in fiyatı minimum 5300 dolardı. Buradan şu sonuç çıkıyor, pazar hacmi eğer artmaya başlarsa Bitcoin bu fiyatlardan alınarak kazanç elde edilebilir.

Birçok analist fiyatların bu noktaya geleceğini tahmin ediyordu. Dünde sizlere sunduğumuz “Bitcoin 4000 dolar olacak” haberi bunun en büyük kanıtı. Bazı analistler şuanda kripto paraların en dip seviyeyi gördüğünü ve daha fazla düşüş beklemediklerini belirtiyorlar. Yine de pazarı 1 hafta daha takip edip yatırım yapmakta fayda var.

Alış Sezonu

Kripto para yatırımcıları yılın büyük çoğunluğunda zarar edebilir. Diğer yandan birçok yatırımcı için en az 1 aylık süreçte bir alım fırsatı doğar. Şuan alış sezonunun başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çatallaşma sürecinin bitmesi ile birlikte kripto paraların fiyatı artacaktır. Bitcoin Cash ve Ethereum’da ki çatallaşma süreci takip edilip yatırım yapılması durumunda kazanç kaçınılmaz olacaktır.

Pazarın şuan için en büyük sorunu madencilik problemleri. Madenciliğin önemini birçok yatırımcı hala daha anlamış değil. Kripto paraların işlem yapabilmesi için Hash ve ağları işleyen kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Fiyatlar azaldığında veya kazılacak coin sayısı düştüğünde kazançlarda düşmektedir. Kazançların düşmesi fiyatlara da yansımaktadır.

Diğer yandan, pazarın yaşadığı en büyük sıkıntı şirketlerin madenciliği tekelleştirmesi. Bitmain ve diğer madencilik havuzları şuanda madenciliği tamamen ellerine almış durumdalar. Bu şirketlerin gücü kırılabilirse veya çatallaşma süreçleri başarılı bir şekilde tamamlanırsa fiyatlar tekrardan 5000 dolar üzerine çıkacaktır.

Burada yaptığımız analiz yatırım tavsiyesi değildir. Grafikleri ve Bitcoin’in geçmiş hareketlerini inceleyerek bir sonuca varmaya çalışıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here