Kripto para alanında uzman ve Galaxy Digital Management’ın CEO’su Mike Novogratz yine ilginç bir açıklama yaptı. Geçenlerde yapmış olduğu Bitcoin tahminini değiştirerek Bitcoin’in 9 bin dolarlık bariyeri asla kıramayacağını belirtti.

Bitçok toplulukta kötü karşılanan bu yorumunu ise birçok analize dayandırıyor.

Novogratz yaptığı açıklamada:”Şuanda düşüş gösteren bir endüstri mevcut. Birçok işletme maaşları karşılamakta zorluk çekiyor. Her şey dışarıdan gözüktüğü gibi değil. Her ne kadar bir zamanlar yüksek artışlar yaşansa da artık bu artışlar son buldu. Piyasa eskisi gibi değil. Çok daha sabit bir piyasaya sahibiz.”

Novogratz 2017’de Bitcoin’in 12 ay içerisinde 45.000 dolar olacağını da açıklamıştı. Daha sonra bu fikrini değiştirerek bunun 5-6 yıl içerisinde olacağını belirtti. Şimdi de 9 bin dolar limitinin kırılamayacağını iddia ediyor.

Son fikrinde ise en önemli etkenin satıcı yorgunluğu olduğunu belirtti. Yaptığı açıklamaya ek olarak: “Potansiyel yatırımcılar artık çok daha akıllı hareket ediyor. Diğer yandan satıcılarda artık yoruldukları için coinleri ellerinde tutuyorlar. Bu yüzden bu yıl ve önümüzde ki yıl Bitcoin’in fiyatı çok değişken olmayacak.”

Editör Yorumu

Novogratz yukarıda da yazdığımız gibi sürekli olarak ilginç açıklamalar yapan bir kişi. Birazda bunu sahibi olduğu şirket Galaxy Dijital Management’ın reklamını yapmak için yapıyor. Diğer yandan bazı noktalarda ise haklı. Kripto para borsası bugün itibariyle 220 milyar doların üzerinde bir hacme sahip. Artık piyasalar eskisi gibi değişken değil. Yani önümüzde ki yıllarda Bitcoin’in fiyatı günde en fazla 50 dolar artıp azalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here