Kripto para borsası yaşanan toparlanma süreci ile birlikte toplamda 30 milyar dolarlık bir hacim artışı yaşadı. Fiyatlarda da yaşanan ani artış ile birlikte pazarda ki kötü hava biraz da olsa kırılmış durumda. İlk rallinin 4.000 dolar seviyesinde yaşanacağını belirten uzmanlar, 2019 yılında rallinin tam anlamıyla başlayacağını belirtiyor.

Tabi ki durumlar bu şekilde olsa da akıllarda ki soru, yakalanan momentumun sürdürebilirliği.

Kripto Markette ki Momentum

“The Crypto dog” takma adında ki kripto para yatırımcısı, düzeltici ilk rallinin ardından fiyatların 3700 dolardan daha aşağıya geleceğini belirtiyor. 3600 dolar seviyesinin öneminden bahseden yatırımcı, bu seviyenin altında ki değerin direnci kıracağını ve kısa vadede tüm durumları tersine çevireceğini düşünüyor.

Benzer bir açıklama ise Hsaka isminde ki analistten de geldi. Direnç bölgesinin 4000 dolardan 3500 dolara kaydığını ve bunun altında ki her fiyatlanmanın risk olduğundan bahsetti. Yaptığı açıklamada: “Uzun zamandır piyasa beni oldukça şaşırttı. Direnç bölgesinde ki hassasiyet üst seviyede. Şuanda 4000 dolarda ki fiyatlanma 1-2 hafta daha kalırsa 2019 için daha umutlu olabiliriz.”

Büyük kripto para birimlerinin tümünde yaşanan bu ani artış eğer yeterli seviyede alım satım faaliyetleri ile desteklenmez ise piyasada ki kırılganlık daha da artacaktır. Bitcoin’in şuanda ki günlük hacmi ise yaklaşık olarak 6,6 milyar dolar seviyesinde. Bu değer geçtiğimiz birkaç haftaya oranla ise gayet iyi.

Son dört günde değerini %18 arttıran kripto varlık için ise hacim hala daha zayıf. Şuanda ralliyi tetikleyebilecek katalizör ise henüz bulunmuyor. Orta vadede ralli söz konusu olmaya devam edecektir.

Stellar, Cardano ve günlük işlem hacmi 100 milyon doların altında olan tüm altcoinler ise ABD doları ve Bitcoin’e karşı değer kaybediyor. Haftanın kazananı ise dünde belirttiğimiz gibi Bitcoin Cash.

Şuanda her şey için oldukça erken fakat 2019 için birçok uzman olumlu konuşuyor. Bitcoin eğer 100 milyar dolarlık pazar hacmini tekrardan arkasına alırsa eski fiyatlar muhtemel olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here