Bu gece yarısında Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı %5 değer kazanarak 3920 dolardan 4130 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in bu güçlü performansı EOS, Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto varlıklarını da %4 ile %7 arasında yükselmeye zorladı. Ethereum, Bitcoin’de yaşanan fiyat artışı ile birlikte %7’lik bir artış ile 147 dolardan 157 dolara yükseldi.

Güven Geri Kazanıldı

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu kripto para birimlerinde yaşanan bu olumlu hareketin pazardaki yatırımcıların güvenini arttırmış durumda. Zhu konu ile ilgili: “Güven, kripto piyasasına geri dönüyor.” Pazarla ilgili olarak ise büyük kayıp yaşayan yatırımcıların biraz daha beklemeleri gerektiğini tavsiye etti.

Morgan Creek’in fonunda bulunan ve yaklaşık olarak 200 milyon dolarlık yatırımların ABD kamu emekliliği yerine dijital varlık fonlarına aktarılması da bugün ki fiyat artışında etkili olan bir hamleydi. Birçok yatırımcı Bitcoin’deki fiyatların artmaması sebebiyle altcoinlere yatırım yapmaktaydı. Yatırımcılar arasındaki duyarlılık seviyesinin düzelmesi ile birlikte yatırım miktarı tekrardan Bitcoin’e kayabilir.

Diğer yandan 3122 dolardan 4100 dolara kadar gelen fiyatlarda bir boğa tuzağı ihtimalide söz konusu. Önümüzdeki günlerde Bitcoin’in momentumu ve hacmini koruması çok önemli, aksi takdirde fiyatlarda büyük kırılmalar yaşanabilir. Bitcoin’in hacminin ve momentumunun artması ile birlikte analistler BTC’nin 4200 dolarlık direnç seviyesini 5000 dolara çıkarabileceğini belirtiyorlar. eski bir IMF ekonomisti Mark Down’da benzer bir açıklama yaparak BTC’nin savunmasız alandan çıkabilmesi için 5000 dolara yükselmesi gerektiğini açıkladı.

Altcoinlerde hareketlilik devam ederken Ontology, Qtum, ICON, Maker ve NEO gibi kripto paralarda %7 ile %20 arasında bir artış yaşadı. Analistlere göre vadeli işlem piyasalarının hacmi giderek artıyor ve bu durum fiyatlar açısından çok önemli. Ethereum güncellemesi sonrası fiyatların kırılması ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here