Kripto paralardaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor. 3950 dolardan işlem gören Bitcoin güne %5’lik değer artışı ile başladı. Ethereum 148 dolardan işlem görürken gün bitmeden 150 dolar seviyesi gelebilir. EOS’un 4. sıraya yerleşmesi ve güne %18’lik değer artışı ile başlaması ise yükselişin suni olmadığının göstergesi.

Bitcoin Cash ise beklenen performansı yakalamış durumda. 146 dolardan işlem gören BCH güne %12’lik değer artışı ile başladı. BSV bile %6’lık değer artışı ile değerini 68 dolara çıkarmış durumda.

Genel tabloya baktığımızda ise en değerli ilk 100 kripto para biriminden sadece 4’ü negatif değişikliğe sahip. Bu paraların en önemlisi ise Paxos Standard. Kripto paralardan kazanç elde etmenin yolu da tamamen değişmiş durumda. Artık eskisi gibi günlük muhteşem artışlar (belirli günlerin dışında) yaşanmıyor. Uzun süreli pozisyonlar ise hala daha riskli. Bitcoin’in geçtiğimiz aylarda 4000 dolardan işlem gördüğünü unutmamakta fayda var.

Toplam Hacim 70 Milyar Dolara Yaklaştı

Bitcoin’in toplam hacmi 70 milyar dolara yaklaştı. Bu seviyenin 60 milyar dolar olduğunu düşünürsek, kısa süreli bir boğa koşusunun başladığını belirtebiliriz. Ethereum’un ise 15 milyar dolara yaklaşması ve XRP ile arasını giderek açması Ethereum’un bu ay yükseliş yaşayacağına işaret olabilir.

Bitcoin 4000 Doları Test Eder Mi?

Birçok yatırımcının ve uzmanın kafasında bu soru var. Bitcoin tekrardan 4000 dolara yükselir mi? Diğer bir soru ise, BSV’nin 100 dolarlık fiyatı kırıp kıramayacağı. Şuanda pazardaki satın alma fırsatları devam ediyor. Fiyatlar biraz daha yükselmeye devam ederse boğa piyasası başlayacaktır. Bunu tetikleyecek olan en önemli gelişme ise SEC’in ETF kararları.

Ethereum’un 150 doları test edeceği gayet açık. Yeterli momentum hala daha yakalanmasa da, Asya piyasalarındaki hareketlilik devam ediyor.

Kripto Pazarının Sinsi Oyuncusu: Litecoin

Litecoin, hakkında pek haber yapılmayan ve dikkat çekmeyen kripto paraların arasında yer alıyor. Diğer yandan sürekli stabil kalması ve fiyatını giderek arttırması dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Litecoin’in 50 dolarlık fiyat barajını kırmaması içten bile değil. Yatırım miktarı olarak 3 milyar dolara yaklaşması ve en değerli ilk 5 kripto para içerisinde yer alması uzun süreli çalışmaların ürünü.

BNB Daha Fazla Yükselir Mi?

BNB değerini 9 dolara kadar çıkarmış durumda. Yatırım miktarı olarak da kısa süre önce kurulmasına rağmen 1 milyar dolarlık seviye oldukça yakın. BSV’ye oranla yeni bir teknolojiye sahip olmasına rağmen bir borsanın desteklediği kripto paranın nerelere kadar gelebileceğini bizlere kanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here