Savaş devam ederken bazı uzmanlar ve analistler de yeni fiyat beklentilerini açıklıyorlar. Kripto para analistlerinden Willy Woo, Bitcoin’in 5,500 dolar olacağını açıklayarak büyük tepki toplamıştı. Fiyatın daha da altına inmesinden sonra tahmini tuttuğu için ilgi odağı olan Woo, 2019’un 2. çeyreğinde fiyatların daha da düşeceğini açıkladı.

Willy’nin ilk tahmini ise Mayıs ayında gelmişti. Pazarın istikrarını koruması sebebiyle kimse bu fiyatları beklemezken analistin tahmini bu hafta doğru çıktı. Şimdi ki düşüşün ise eski popülerliğin kalmamasına bağlıyor.

Pazarın uzun süre 6200 dolar ile 6800 dolar arasında sıkışıp kalması da bir nevi bu fiyatların göstergesiydi. Kripto pazarında stabil yani düz bir seyir pek olası değil. Yatırımcıların çoğu hareketli pazar sevdikleri için pazar eski popülerliğini kaybetmişti.

Woo yaptığı açıklamada: “Blok zinciri ve fiyatları sürekli olarak inceliyoruz. Piyasaların uzun süre sabit devam etmesi bazı yatırımcıları umutlandırsa da sektörde ki oyuncular bu tarz pazarı sevmiyorlar. Pazar ayıların hakimiyetinde uzun süre daha kalacaktır. 2019’un ikinci çeyreğine kadar bir düşüş bekliyorum. Son kırılma gerçekleşirse bir ralli başlayabilir. Özellikle 3. çeyrekte büyük bir fiyat dalgası beklemekteyiz. 4000 dolar seviyeleri şuan için olağan gözüküyor.”

Woo kendi Tweet adresinde, 2019 için 4300 dolar fiyat analizi yapan başka bir analistin tweet’ini paylaşmış ve bu tweet’e katıldığını ima etmişti.

Pazarda buna benzer görüşlerin çoğalması ile birlikte yatırımcılar da çok tedirgin. 2019’un başında Bitcoin Cash ve Ethereum’da çatallaşma çalışmaları başarılı bir şekilde biterse yeniden bir yükseliş trendi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here