20 Şubat’tan bu yana yaşanan artış yerini düşüşe bırakmış durumda. Birçok kripto para değer kaybederken Bitcoin 4200 dolardan 3850 dolara kadar geriledi. Tether dışında değer artışına sahip herhangi bir kripto para bulunmuyor. Kayıp oranları ise %7 ile %20 arasında değişiyor.

Bitcoin güne %8’lik değer kaybı ile başladı. Bugün yaşanan çöküşün ardından fiyatlar 4200 dolardan 3850 dolara kadar geriledi. Hafta içi elde edilen kazanımların oranı ise sadece %2.

Ethereum’daki düşüş ise çok daha fazla. Güne %15.5 değer kaybı ile başlayan en iyi ikinci kripto para, 150 dolarlık fiyattan 139 dolara kadar geriledi.

XRP’de ise benzer durum yaşanıyor. 0,32 dolara kadar çıkan kripto para %9 değer kaybederek 0,30 dolara kadar geriledi. XRP son 7 günlük bazda ise yatırımcısına %3 değer kaybı yaşatmış oldu.

En iyi 10 kripto para arasında ise 4. kripto para olan EOS %21’den fazla değer kaybı yaşadı. Haftalık bazda ise %20’den fazla değer artışı yerini %9’luk değer artışına bıraktı. EOS bu kadar kayıp yaşamasına rağmen 4. sırayı ısrarla korumaya devam ediyor. Litecoin ve Bitcoin Cash’de yaşanan kayıplar ise %15’in üzerinde. Bitcoin SV ise bu furyadan en az etkilenen kripto paraların başında geliyor ve kayıp oranı sadece %3.

Kripto pazarındaki toplam piyasa değeri ise 143 milyar dolardan 129 milyar dolara kadar düştü.

Günün Önemli Haberleri

Bugünün en önemli haberlerinin başında ise, Huobi’nin düşen talep sebebiyle Avustralya’daki borsasını kapattığını açıklaması. Huobi agresif bir şekilde birçok ülkeye yatırım yaparak borsa açmasına rağmen bazı ülkelerde hüsran yaşamaya devam ediyor.

Güney Kore’de faaliyet gösteren Coinbin ise yaşadığı hack skandalının ardından kendine gelemedi ve iflas başvurusunu teyit etti. Borsa yatırımcılarına 30 milyon dolar dağıtmak zorunda kaldı çünkü mahkeme borsa yetkililerinden birinin hesabına yüklü miktarda para geçirdiğini tespit etti.

Kripto dostu ülkelerden olan Ukrayna merkez bankası, ulusal para birimi olan E-Grivna için pilot bir uygulama yayınladı. Asya borsalarındaki yükseliş artarken bu durumun temel sebebi Donald Trump’ın Çin mallarındaki fiyat artışlarını geciktireceğini açıklaması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here