Dün itibariyle Bitcoin 3600 dolar seviyesini kırarak yukarıya doğru hareketin sinyalini verdi. Bitcoin ile birlikte neredeyse her kripto parada değer kazandı. Dün gün ortasında 3450 dolar seviyesinden buralara çıkılmasını boğa piyasasına veya ralli başlangıcına benzetenler de oldu.

Bitcoin bugüne %6’lık değer artışı ile başlarken Litecoin %18’lik değer artışı ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Litecoin yaklaşık 1 haftadır büyük bir yükseliş içerisinde ve en değerli kripto para sıralamasında da dördüncülüğe kadar yükseldi.

Bu artışın birçok sebebi olabileceği gibi tamamen arz ve talep dengesinden kaynaklı da olabilir. Bazı uzmanlara göre ise artışın en büyük sebebi teknolojik gelişmeler ve sistemin daha stabil hale gelmesi. Bitcoin’e güvenlik hizmeti veren bir şirketin baş sorumlusu Jameson Lopp, Bitcoin’in sisteminin geçen yıla oranla çok daha iyi olduğunu kanıtlayan bir rapor paylaştı.

XRP

Dalgalanma XRP’de de gerçekleşti ve Bitcoin ile benzer şekilde güne %5’lik fiyat artışı ile başladı. Ethereum ile aralarındaki rekabet ise tüm hızıyla sürüyor.

Ethereum

Ethereum güne %10’luk bir değer artışı ile başladı ve hafta başındaki seviye olan 107 dolardan 120 dolara kadar çıkan fiyatlar birçok yatırımcıyı sevindirdi. Ethereum bu yükselişle birlikte XRP ile arasındaki pazar hacmini de kapadı.

Bunların dışında EOS ve Cardano gibi kripto varlıklarda çift haneli artış yaşayanlardan. Toplam piyasa hacmi 111 milyar dolardan 120 milyar dolara kadar çıktı. Son 24 saatte gerçekleşen işlem hacmi ise 24 milyar dolar.

Bu artış geçici bir rüzgar olabileceği gibi destek alması durumunda 4000 dolarlık seviyeye de çıkılma ihtimali söz konusu. Piyasayı biraz daha kontrol edip ona göre pozisyon almakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here