ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ETF kararlarını 2019 yılına bıraktığını açıkladı. SEC’den böyle bir karar bekleniyordu fakat zaten kırılgan olan borsa bu kararla birlikte büyük değer kayıpları yaşadı. SEC ETF kararlarını daha önce de iptal etmiş ve geçen yılki düşünün startını vermişti. Balinalar ise fiyatların iyice düşmesi sebebiyle pazara saldırmanın planlarını yapıyorlar.

Bitcoin şuanda alış pozisyonuna oldukça yakın. Bazı kripto paralar direnseler de pazarın %90’ında büyük düşüşler söz konusu. Öne çıkan tek coin ise Tether. Stablecoin olan bu proje bugün 1 dolara kadar yaklaşmış ve en değerli 4. coin olmaya hak kazanmıştı.

Olumlu Haberler

Birçok uzmana göre ise balinalar bu duruma oldukça sevinmiş durumda. Fiyatların düşmesi ile birlikte ellerinde büyük miktarda kripto varlık tutan bu yatırımcılar şuanda alım işlemlerine başladı bile. 2019 yılının Şubat ayında ise ETF kararlarının onaylanması bekleniyor. Eğer karar onaylanırsa Bitcoin tekrardan tavan yapacaktır. Coinbase ve NASDAQ platformlarından ise olumlu haberler geliyor. Bu iki şirket fiyatların düşmesine rağmen yatırımlarını hızlandırıyor.

Balinalar ise her kripto paraya yatırım yapmıyorlar. Uzun süredir değer kaybeden ve eski popülerliğini yitiren Litecoin ve Ethereum yatırımcılar tarafından yavaş bir şekilde toplanıyor. Balinalar sektörde eski oldukları için bu tarz eski kripto varlıkları toplamayı daha çok seviyorlar. Şuanda manipülatif ve spekülatif hareketler oldukça fazla. Yatırım için doğru zaman olmasa da eğer pazar bu şekilde devam ederse alım için büyük fırsatlar olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here