Binance şirketi uluslararası pazarlara açılmaya devam ediyor. Son projesini Avustralya’da gerçekleştirecek olan şirket ülke ile gerekli anlaşmayı sağladığını duyurdu. Avustralya kripto para dostu ülkelerin başında geliyor ve bu ülkede lisans almak oldukça kolay. Ana merkezi Hong Kong’da olan borsa, yurt dışında birçok farklı ülkede faaliyet göstermekte.

Binance Ekosistem Açısından Faydalı Projelere Sahip

Avustralya ile yapılan anlaşma sonrası ise borsanın bu ülkede faaliyet göstermesi planlanıyor. Binance şirketinin bu ülkedeki asıl hedefi ise 1300’den fazla işletmeye Bitcoin ile ödeme imkanı sunmak. İşletmelerin tahsilatlarını gerçekleştirecek olan şirket, kısa bir onay sürecinden sonra işletmelere varlıklarını Fiat para cinsi üzerinden ödeyecek.

Aynı platformun Bitcoin dışındaki diğer varlıkları da destekleme planı bulunuyor. Yeni platform, Binance’in son 12 aydır uyguladığı küresel genişleme planının bir parçası. Şirket dünya çapında tanınabilmek adına Blok zinciri ve kripto paralar ile ilgili çeşitli konferanslar ve toplantılar düzenliyor.

Kısa süre önce şirket Binance Launcpad adlı projesini duyurmuştu. Bu proje ise şirketin yazılım departmanı tarafından gerçekleştiriliyor. Şirketin hedefi ise yapay zeka ile DLT teknolojisini bir arada kullanabilmek. Projesi ile ilgili fon turuna çıkan şirket sadece 10 saniye içerisinde 6 milyon dolarlık fon elde etti.

Avustralya’da gerçekleştirilecek olan proje, şirketin bağımsız olarak çalışan şirketlerinden InvestbyBit tarafından da destekleniyor. Fiziksel mağazalarda etkileşime başlayan borsa insanlara ulaşmak ve kripto paraları tanıtmak için büyük mücadele veriyor. Geleneksel bankacılık sistemlerini yıkmadan projelerini gerçekleştiren borsa kuruluşu, birçok finans aktörü tarafından da destekleniyor. Borsanın son zamanlardaki en büyük başarısı ise BNB adındaki kripto parası. BNB, mevcut piyasanın en değerli 11. kripto ve son 3 ayda giderek yükselen bir profile sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here