Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao ile kripto paralar ve borsalar hakkında bir söyleyişi yapıldı.

Borsaların işlem hacimlerinde yaşanan düşüşler hakkında Zhao: “Uzun süredir fiyatlar oldukça stabil. Bu da birçok yatırımcının borsalara girip yatırım yapmasına engel oluyor. Bu sebeple işlem hacimlerinde düşüşler söz konusu. Ocak 2018 tarihini baz alırsak işlem hacimlerinde büyük düşüşler söz konusu. Diğer yandan, son 3 yıl baz alınırsa borsalar şuanda çok daha iyi konumda. Binance’in CEO’su olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki kar marjımız hala daha çok yüksek.”

Yeni üyelikler ve piyasa hakkında ise Zhao: “Düzenli olarak her gün borsamıza yeni yatırımcılar geliyor. Net bir rakam veremem fakat Ocak ayı baz alınırsa büyük düşüşler söz konusu. Yakın zamanda gelen yatırımcılar ise riski sevmiyor ve daha bilinçliler. Bu da bizim açımızdan olumlu. Fiyatları tetikleyecek ve ralliyi başlatacak şeyin ne olduğunu tam olarak kestirmek zor. Her gün kripto para ve blok zinciri ile alakalı yeni haberler geliyor. Bu haberlerden ve projelerden birisi illa ki tetikleme yapacaktır. Bitmain’in güncellemesi buna bir örnek. Bu güncelleme ile Bitcoin Cash 100 dolardan fazla değerini arttırdı.”

Binance’in artıları ve eksileri hakkında da konuşan Zhao: “Borsamızın en büyük avantajı yatırımcılara hız ve güven sunması. Bizim bugün kısa zamanda bu başarıyı yakalamamızın sebebinin altında bu yatıyor. Geçmişte birçok rakip borsa büyük güvenlik sorunu yaşamış ve büyük zararlara uğramış durumda. Buradan gelen yatırımcıların birçoğu bizi tercih etti. Biz Binance markası olarak müşteri memnuniyeti ön planda tutmaya gayret gösteriyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here