Uluslararası bir kripto para borsası olan Binance, yatırımlarını Afrika’ya kaydırıyor. Şirket bu hafta Uganda’da kripto para borsası açacağını belirtti. Tabi ki bu ülkenin Uganda olması tüm kripto para topluluklarında şaşkınlıkla karşılandı.

Şirketin kurucusu Changpeng Zhao, bir röportajında ileriye dönük planlarından bahsetti. Şirket resmi olarak çarşamba günü Uganda’da açılıyor ve para yatırma ve çekme işlemlerinin de aynı gün içerisinde aktif hale gelmesi planlanıyor.

Uganda’da sadece Bitcoin ve Ethereum ile açılış yapılacağını ilerleyen yıllarda coinlerin sayısının arttırılacağı açıklandı.

Uganda’nın banka kuruluşlarından biri ise Mart 2017’de yatırımcılara kripto paranın risklerinden bahsetmişti. Uyarıya rağmen hükümet kripto paralara olmasa da blok zinciri teknolojisine oldukça ilgi duyuyor.

Binance yetkilileri, Afrika’da ekonomik istikrarı korumaya yardımcı olacağını ve şirketin bölgeye çok daha fazla yenilik getirmeyi planladığını da açıkladı. Yine borsa Lihtenştayn’da da bir kripto para platformu kurmayı planlıyor. İsviçre Frangı ve Euro karşılığında kripto para ticaretinin kısa zaman içerisinde başlayacağı da yine gelen bilgiler arasında.

Firma uzun süre önce ise Singapur’da bir borsa açacağını açıklamıştı. Binance bugün dünyanın en büyük kripto para değişim platformlarının başında geliyor. Günde yaklaşık olarak 1,8 milyar dolarlık bir ticaret hacmi mevcut. Şirket ise sürekli olarak farklı ülkelerde büyümeyi hedefliyor.

Şirketin farklı ülkelere açılmasında en büyük sebep ise Çin’in kripto para politikası. Ülkede kripto para borsası kurmak yasal olsa da ICO’lar yasak. Diğer yandan dijital varlıklara yönelik sıkı bir politika izleniyor. Binance’de bu yüzden farklı ülkelere yatırımlarını aktarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here