Bermuda, İngiltere’ye bağlı bir denizaşırı küçük bir ada ülkesi. Takım adalar oluşan bu ülke, her ne kadar dünyada söz sahibi olmasa da kripto para topluluklarını sevindiren bir haber ile gündeme geldi. Bermuda Hükümeti, ada ülkesinin yeni kripto ve blok zinciri düzenleyici rejimi kapsamında İlk Para Teklifi (ICO) için sertifikaları dağıtmaya başladı.

Dünyaca ünlü kripto para kuruluşlarından olan Fintech şirketi ise ülkeden resmi sertifika aldığını duyurdu. Temmuz ayında Başbakan David Burt yaptığı açıklamada: “ICO’lar hakkında yeni bir düzenleme getirdik. ICO’ya katılmak isteyen firmalar ve şahıslar kendi haklarında detaylı bilgileri kurumumuza iletmek zorundadır.”

Uulala şirketi kripto para alanında faaliyet gösteren bir şirket. Şirketin CEO’su Oscar Garcia ise jeton satışı yaparak 50 milyon dolarlık bir nakit akışı bekliyor. Garcia, lisans almak için 4 aydır beklemekteydi ve Bermuda ülkesinden lisans sonunda çıktı.

Garcia yaptığı açıklamada: “Bermuda bir finans merkezi olma yolunda ilerliyor. Blok zinciri alanında da ilerleyerek ülkeyi bir yatırım ülkesi haline getirmeye çalışıyor. Bu kararı oldukça olumlu bulduk.”

Bermuda ülkesi ise kripto para alanında vergileri düşük tutarak ülkesini bir finansal merkez haline getirmeyi hedefliyor. Takım ada olduğu için ve okyanusta bulundukları için birçok kaynaktan yoksun bir ülke. Turizmin dışında ülkenin ciddi bir geliri yok. Ülke bu alanda faaliyet göstererek yatırımcıları çekmeyi hedefliyor.

Fintech şirketi ile ülkenin güzel bir ilişkisi bulunmakta. Yine birçok şirket ise ülke ile sürekli görüşme halinde. Vergi noktasında Çinli madencilik donanımları üreticileri Amerikan ambargosundan olumsuz etkilendi. Belki de bu şirketlerde ülkede faaliyet gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here