Avrupa Birliği Kripto Paralar İçin Önlemler Almaya Devam Ediyor

0
214

Bitcoin Avrupa Birliğinden aldığı destekle bu günde yükselmeye devam etti.

 

Bitcoin ve diğer kripto paralar bu günde yükselmeye devam etti, Avrupa Birliği Parlamentosu kripto para borsalarına kendi platformlarında tüketici tasdik kurallarını uygulamasını zorunlu kılmasıyla piyasalar güç kazandı.

Karar 574 evet, 15 hayır ve 60 çekimser kararla onandı. Karara göre, borsalar, platformlar ve cüzdan tedarikçileri kara para aklamayla mücadele amacıyla tasarlanan prosedürleri uygulamakla sorumlu olacak. Tüketici tasdikleri bu prosedürlerden bir tanesi. Kurallar ayrıca ön ödemeli kartlar ile yapılacak işlemlerde kısıtlama getirdi kişilerin sahip oldukları kullanım limitlerini 250€’dan 150€’a düşürebilecek.

Yetkililer ölçütlerin 2015 Paris ve 2016 Brüksel’deki terörist saldırılarına cevap olarak hazırlandığını belirtti.

Avrupa Parlamentosu üyesi Krisjanis Karins “Suçlular yasadışı uygulamalar veya finansal terörlerden anonimlik ile ceza almadan aklanıyorlar,” dedi. “Kanun vatandaşlarımıza ve halkın arkasındaki firmalara gerekli bilgileri vererek ve kripto para düzenlemeleri ve anonim ön ödemeli kartlara dair kuralları sıkılaştırarak tehditlerin tespit edilmesine va ortadan kaldırılmasında yardımcı olacak.” seklinde açıklamada bulundu.

Bitcoin bugün almış olduğu piyasa destekleri ile ortala olarak Bitcoin’in şu anki piyasa değeri 8.525 $ seviyesinde ve %4 oranında artış gösterdi bu ılımlı havanın devam etmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here