Dünyanın en büyük kripto para borsalarından BitMEX’in CEO’su ve kurucu ortağı Arthur Hayes, Florida’nın Napoli kentinde düzenlenen bir toplantıda konuştu. Toplantı blok zinciri ve kripto paraların geleceği üzerineydi ve birçok şirketten isimde toplantıda söz aldı.

Hayes konuşmasına öncelikle kripto borsalarına nasıl girdiğini anlattı. Hayes bu şirketi kurmadan önce 2013 yılına kadar Citi Bank’da görev almıştı. İşini kaybettikten sonra kripto borsasına giren Hayes burada deneyim elde ettikten sonra türev işlemlerine başladı. 2014 yılında ise sektörde yeterli tecrübesi bulunan Hayes, BitMEX’in kurucu ortaklarından oldu.

Hayes, Bitcoin ve blok zincirine sonuna kadar inandığını ve bu varlıkların birkaç yıl içerisinde birçok ülkede yasal hale geleceğini söyledi. Kripto varlıkların ise kendisini etkilemesinin sebebinin alım ve satım faaliyetlerinin 7/24 aktif olması olduğunu açıkladı.

Kripto varlıkları yeni bir varlık sınıfı olarak değerlendirip değerlendirmediği sorusuna ise, bunun bir karışım olduğunu belirtti. Apple’in nakit rezervinin bile tüm piyasa kapitalizasyonundan daha iyi olduğunu ve bu sebeple kripto varlıkların hala daha net olarak varlık sınıfı olmadığını açıkladı. Varlık sınıfı olabilmesi için ise en az 10 yıla ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bitcoin’in uzun vadede güvende olup olmadığı sorusuna ise, kripto paraların henüz 10 yaşında olduğunu ve sermaye arttırımı için iyi bir değer yaratma yolu olduğunu söyledi.

Kendisini bir boğa yatırımcısı olarak tanımlayan Hayes, borsalarda yaşanan daralmanın geçici olduğunu belirtti. En ufak düşüşte insanların “balon söndü” gibi ifadelerinin yersiz ve herhangi bir kaynağa dayanmadığını belirtti. Özellikle 2019 yılının ilk 3 ayı içerisinde büyük bir yükselme bekleyen Hayes, yatırımcılara sabırlı olması tavsiyesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here