Blok zinciri yazılım şirketi ConsenSys oldukça etkin çalışan bir firma. Şirketin blok zinciri alanında birçok projesi mevcut. Son gelen habere göre işlemci üreticisi AMD ve Abu Dhabi merkezli bir yatırım şirketi olan Halo Holdings ortak olarak blok zinciri tabanlı bir bulut bilişim altyapısı üzerinde çalışıyorlar.

W3BCLOUD Projesi

Şirketler bir araya gelerek projenin adını belirlemişler. Projenin amacı ise büyük şirketlerin verilerini saklayabileceği güvenli bir ortam oluşturmak. ConsenSys blok zinciri işlemleri, güvenlik sorunları ve teknolojik altyapı desteğini sağlayacak. Projenin hem kamu hemde özel sektör alanında faaliyet gösteren ilk bağımsız bulut bilişim projesi olması bekleniyor.

AMD firmasında ürün yönetimi ve blok zinciri teknolojisi direktörü Joerg Roskowetz yaptığı açıklamada: “Kurumsal veri merkezlerinden gelen verileri sağlıklı bir şekilde izlemek, lisanslamak ve tedarik zinciri yönetimine kadar çeşitli zorluklarla mücadele etmek için bu projeyi gerçekleştirdik.”

ConsenSys geçtiğimiz Aralık ayında ise Güney Koreli bir teknoloji firması SK Grup ile bir anlaşma imzalamıştı. Girişim, akıllı sözleşmeler kullanarak kurumsal bir blok zinciri oluşturmayı hedefliyor.

Kasım ayında ise AMD kripto para madencilik kulesi üretmek için 7 farklı teknoloji firması ile ortaklık imzaladı. AMD konu ile ilgili bir video yayınlamış ve projenin en geç 2020 yılında faaliyete geçeceğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here