Meltem Demirörs en etkili ilk 100 blok zinciri analistinden birisi. Kurduğu şirket olan CoinShares’de de haber ve analizlere yer veren Demirörs, son yaptığı açıklamada ise kripto paraların ani düşüşünün ana sebebi olarak insanların paniğe kapılması olarak açıklıyor.

Fast Money adlı programda söz alan Demirörs, hard fork çalışmalarının her zaman tuhaf ve agresif bir ortam oluşturduğunu ve bu çalışmalar esnasında insanların yatırımlarını azalttığını belirtti.

Şuanda 5,600 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, bu hafta 6,400 dolar seviyelerinde seyretmekteydi. Uzmanların neredeyse hepsi bu kırılmanın tamamen Bitcoin Cash ile ilgili olduğunu düşünüyor. Demirörs ise yaşanacak bazı gelişmelerin ve projelerin kısa vadede kripto paraları tekrardan eski seviyelerine getireceğini açıkladı.

Yaptığı açıklamada: “Kısa sürede gerçekleşecek olan bazı heyecan verici olaylar var. Bu olaylarının ilki ABD’de uzun süredir faaliyet gösterecek olan Fidelity’nin kripto para saklama hizmeti projesi. Bu hizmetin hayata geçmesi durumunda piyasalarda hareketlilik olacaktır çünkü Fidelity dünyanın en büyük yatırım şirketlerinin başında geliyor. Büyük bir de müşteri ağına sahip olduğu içinde kripto pazarı açısından önemli bir gelişme.”

Altcoinler ile de ilgili düşüncelerini belirten Demirörs: “Altcoinlerden bazıları piyasanın da hareket kaybetmesi ile birlikte ellerinde ki nakit rezervlerini tüketmiş durumda. Birçok altcoinin fiyatının sıfıra kadar ineceğini düşünüyorum. Uzun sürede yeni altcoin projeleri ortaya çıkmayacaktır.”

Bu dalgalanma ise XRP’ye yaradı çünkü pazar kapasitesi olarak Ethereum’u geride bırakarak ikinciliğe yükseldi. Fiyatında da büyük kırılmalar yaşamayan XRP, bu yılın kazananı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here