Bu yazımızda popüler altcoinler olan Bitcoin Diamond, VeChain, Waves ve USDC coinlerini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Bu coinler en değerli ilk 30 kripto para arasında olmakla birlikte gelecek vadeden kripto paraların başında geliyor.

Bitcoin Diamond

Bitcoin’in hard fork (çatallaşma) çalışması sonrası ortaya çıkan Bitcoin Diamond (BCD) en değerli 28. kripto para. 12.56 dolardan işlem gören BCD geçen aydan buyana %24 değer kazandı. BCD madenci gruplarının liderliğinde ortaya çıkmış bir kripto para ve amacı yüksek işlem ücretleri ve işlem yavaşlığına çözüm bulmak.

Bitcoin ile benzer sayıda ortaya çıkan bu kripto paranın kısa sürede 10 katı sayıda piyasaya sürülmesi bekleniyor. BCD’nin arkasında binance borsası yer alıyor. Birçok borsa hala daha destek açıklaması yapmasa da OKEx, Bithumb, Huobi ve Gate.io gibi popüler borsalarda listeleniyor.

VeChain

VeChain haftalık olarak %17, aylık bazda ise %32 değer kazanmış bir kripto para. En değerli 23. kripto para olan VeChain, kurduğu ortaklıklarla kısa sürede popülerlik kazandı. Merkezi olmayan bir sistem kullanan bu kripto para güvenilir ve ölçeklenebilir bir aktarma imkanı sunuyor. Kripto paranın temel amacı tedarik zinciri yönetimi konusunda destek olmak ve işletmelere şeffaflık sağlamak.

VeChain Çözümleri

Dijitalleşme noktasında çözüm sunan bu kripto para üretici şirketlere bilgi kaydetme imkanı tanıyor. İşletmelerin tüm kayıtları VeChain Blok zincirine kaydedilir ve işletme gerek duyduğunda bu bilgileri ağlardan çekebilir.

İlaç sektörüne yoğunlaşan VeChain, dApps, IoT ve bulut hizmetlerini destekliyor. Sahip olduğu bu teknolojilerle şirketlere dijital anlamda destek verebiliyor. Tarım, Otomobil, Sağlık kısacası tedarik ağının olduğu her alanda VeChain kullanılabilir. VET kriptosu Binance, Huobi, Bithumb, Gate.io ve KuCoin gibi borsalarda listeleniyor.

Waves

Esnek bir blockchain platformu olan Waves her yazılımcının kendi kriptosunu yapabileceği bir platform. Yapılan bu tokenlar sayesinde şirketler finansman turlarına çıkabiliyor ve fon toplayabiliyor. 2016 yılından bu yana faaliyet gösteren Waves en değerli 24. kripto para.

Haftalık bazda %2, aylık bazda %4 değer kazanan Waves’in güncel değeri 2,76 dolar. Waves kriptosu Binance, Upbit, Bithumb ve OKEx gibi borsalarda listelenirken en çok Waves DEX borsasında işlem görüyor.

Waves DEX

Ölçeklenme problemlerine karşı ortaya çıkan bu ağ basit veriler yardımıyla çalışabiliyor. Merkezsiz bir borsa olan Waves DEX diğer borsalara oranla çok daha güvenilir. Borsa yatırımcıların kimlik bilgilerine ve yatırım miktarına asla karışmaz. Bu borsalardan para çekerken de herhangi bir limit bulunmamaktadır.

USDC

ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş bir kripto para olan USDC en değerli 26. kripto para. 1.02 dolar olan USDC hemen hemen her büyük borsada listeleniyor. Binance’in destek verdiği USDC, Coinbase Pro ve Poloniex gibi borsalardan da alınabiliyor.

110 milyon dolarlık fon turunu başarıyla tamamlayan USDC’nin piyasa değeri 245 milyon dolarlık piyasa hacmine sahip.

ERC-20 tabanlı geliştirilen bu kripto para, herhangi bir spekülasyondan etkilenmeyecek şekilde üretildi. Düşük maliyet ve yüksek hız sunan bu kripto para sayesinde doların TL karşısındaki artışlarından kazanç elde etmem mümkün oluyor.

Doların 7 TL’ye çıktığı dönemlerde dolar alış ve satış arasındaki makas çok fazlaydı. Bu tarz kripto varlıklar sayesinde dolardan kazanç elde etmem mümkün oluyor. Circle ve Coinbase tarafından da desteklenen bu kriptonun en büyük rakibi Tether.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here